Anasayfa Dünya AGİF’ten Almanya Duisburg’daki ev baskınlarına dair açıklama

AGİF’ten Almanya Duisburg’daki ev baskınlarına dair açıklama

Pazar, 11 Aralık 2016 10:54
Yazdır PDF

skb logoH.Merkezi: Almanya’nın Duisburg kentinde 9 Aralık Cuma günü Young Struggle (YS) üyesi iki gencin evi onlarca özel tim tarafından basılmış ve gözaltına alınmıştı.

İşkence ile gözaltına alınan gençlerin yanında olduklarını belirten AGİF, SKB, YS ortak bir açıklama yaptı.

“Kar maskeli özel timlerden, bomba uzmanlarına, polis köpeklerine kadar varan ev baskınında bütün mahalle uyandırılmış, bir terör havası yaratılmış, yoldaşlarımız oturduğu bölgede kriminalize edilmeye çalışılmıştır. Gözaltı nedeni ve kararı bile baskından yaklaşık yarım saat sonra gösterilmiştir” şeklinde açıklamayı sürdüren kurumlar geçlerin serbest bırakıldığı ancak soruşturmanın sürdüğünü dile getirdi.

Açıklamada, “Young Struggle gençlik kitleleri arasında örgütlenen, gençliğin demokratik taleplerini dile getiren, geleceksizleştirmeye karşı sosyalizmin ajitasyon ve propagandasını yürüten bir kurumdur. Yıllık kongresini yapar, yürütmelerini seçer, periyodik yayınlar çıkarır. Üyelerinin yeri yurdu ve adresleri bellidir. Bu gece yarısı baskınları, YS’yi ve üyelerini kriminalize etmeye yönelik bir hamledir” denildi.

Daha yakın süreçte ATİK’li ve Nav DEM’li dostlarının mahkemelerinin buna örnek olduğunu, ilerici devrimci yurtsever kurumlara yönelik bu tür saldırılar hız kesmeden devam ettiğini kaydedildi.

Açıklama “Buradan haykırıyoruz! Özgürlük yürüyüşümüze kelepçe takamayacaksınız! Yıllarca YS’ye omuz vermiş, ardından özgürlük uğruna gencecik bedenini feda etmiş Ivana Hoffmann’ları elleriyle toprağa vermiş bizleri; bu davalarla, baskınlarla korkutmaya çalışmak ahmaklıktır! Bizler AGİF’lisi SKB’lisi YS’lisi ve nice dost kurumlarımızla omuz omuza haklarımızı savunmaya, ırkçılığa, her türlü baskıya karşı direnmeye devam edeceğiz! Baskılar Bizi Yıldıramaz!” şeklinde sonlandırıldı.

  


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü