Anasayfa Dünya Rote Hilfe yılbaşında komünistlerin hücrelerine sloganlarıyla misafir oldu

Rote Hilfe yılbaşında komünistlerin hücrelerine sloganlarıyla misafir oldu

Cumartesi, 07 Ocak 2017 16:45
Yazdır PDF

stutgart hapishanesi onuH. Merkezi: Her yıl geleneksel olarak yılbaşını hapishane önünde geçirerek, politik tutsaklarla dayanışma gösteren Rote Hilfe bu yılda Münih Hapishanesi önünde buluşarak ATİK’li tutsaklarla dayanışma eylemi gerçekleştirdi.

Rote Hilfe üyeleri yaptıkları çağrıda “Her yıl geleneksel olarak yaptığımız gibi bu yılda yılbaşını cezaevi önünde geçirerek, içerdeki yoldaşlarımızla dayanışma içinde olacağız. Özellikle bu yıl Münih’de federal ceza yasasının 229. paragrafının b bendinden yargılanan yoldaşlarımızla dayanışma içinde olmak istiyoruz” demişti.

 

Komünistlerin hücrelerine sloganlarla misafirlik

Münih Stadelheim Hapishanesi’nde kalan komünist tutsaklarla dayanışma çağrısında bulunan Rote Hilfe’nin düzenlediği yılbaşı eylemine yaklaşık 150 kişi katıldı. Eyleme güçlü sloganlar ve havai fişeklerle katılan kitle, politik tutsaklara sesini duyurmaya çalıştı.

Eylemde sık sık “Politik tutsaklara özgürlük”, “Yaşasın enternasyonal dayanışma”, “129 paragrafı kaldırılsın, tutsaklar özgür bırakılsın” gibi sloganlar güçlü bir şekilde atıldı. Münih davasının başlangıcından günümüze güçlü dayanışma örneği gösteren Rote Hilfe üyeleri, yılbaşındaki bu eylemleriyle, tutsak komünistlerin hücrelerine misafir oldular.

 

* Görsel, yılbaşı gecesi Stuttgart Stammheim hapishanesi önünde tutsaklarla dayanışma amaçlı gerçekleştirilen eylemden…


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 164

Alt Menü