Anasayfa Dünya Binler Sakine-Fidan-Leyla’yı andı: “Katilimiz öldü ama düşüncelerimiz yaşıyor ve özgür”

Binler Sakine-Fidan-Leyla’yı andı: “Katilimiz öldü ama düşüncelerimiz yaşıyor ve özgür”

Pazar, 08 Ocak 2017 15:55
Yazdır PDF

pariste sakine fidan leyla anildiParis: Fransa’nın başkenti Paris’te 9 Ocak 2013 tarihinde PKK kurucularından Sakine Cansız, KNK Üyesi Fidan Doğan ve Gençlik Hareketi Üyesi Leyla Şaylemez’in katledilmelerinin yıl dönümünde kitlesel bir miting düzenlendi. 

TJK-E’nin düzenlediği protesto mitinginin yapılacağı République Meydanı’nda buluşan binlerce kişi tetikçi katil Ömer Güney’in ölümüyle şimdiye kadar mahkemenin geciktirilerek, yapılmaması nedeniyle Fransa’ya da tepki gösterildi. Eylemde sık sık  “Suskunluğunuz suç ortaklığınızdandır” sloganlarıyla Fransa yetkilileri göreve çağırıldı.

 

“Sessizliğiniz suç ortaklığınızdan mı?”

Katilimiz öldü ama düşüncelerimiz yaşıyor ve özgür”, “Fransa ne yapıyor?”, “Sessizliğiniz suç ortaklığınızdan mı?”, “Katledilen militanlar için adalet” ve “Unutmuyoruz, affetmiyoruz” yazılı dövizlerin taşındığı eyleme aralarında Partizan’ın da olduğu çok sayıda kurum katıldı. Gare du Nord’da buluşan Partizan kitlesi Kürdistan’ın üç kızıl karanfilini andı, suikastta parmağı olanlardan hesap soracağını haykırdı. Yürüyüşte ayrıca TKP/ML imzalı pankart açıldı.

 


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü