Anasayfa Dünya Türk ordusunun Efrîn ve Şehba'yı bombalaması kınandı

Türk ordusunun Efrîn ve Şehba'yı bombalaması kınandı

Salı, 07 Şubat 2017 18:48
Yazdır PDF

Türk ordusunun Efrin ve Şehbayı bombalaması kınandıH. Merkezi: Efrîn Kantonu Yürütme Konseyi Eş Başkanlığı, Türk devletinin dün akşam saatlerinde Efrîn Kantonu ve Şehba'yı bombaladığını belirtti.

Efrîn Kantonu Yürütme Konseyi Eş Başkanlığı yaptığı açıklamada, TC devletinin dün akşam saatlerinde Efrîn Kantonu ve Şehba'yı bombaladığını, yapılan bu saldırıyı şiddetle kınadıklarını açıkladı.

Yapılan açıklamada, "Astana ve Cenevre görüşmeleriyle Suriye'de ateşkes çağrısı yapmasına rağmen dün akşam Efrîn Kantonu ve Şehba bölgesi topraklarını top atışlarıyla bombalamıştır. Türk devleti ve çeteleri Efrîn Kantonu ve Şehba'da bulunan birçok bölgeyi, Devrimci Güçler tarafından DAİŞ çetelerinden arındırılmasına rağmen, 'DAİŞ ile mücadele' adı altında hedef almıştır" denildi.

Bu durumun, Türk devletinin asıl hedefinin, bölgede güvenliği sağlayan Devrimci Güçlerin olduğunu gösterdiğinin altının çizildiği açıklamada, Türk ordusunun Efrîn ve Şehba'yı bombalarken, diğer yandan da Dîkmedaş köyünde sınırı 160 metre geçerek duvar örmeye başladığı ifade edildi.

Açıklamada son olarak, "Türk ordusu ve çetelerinin bu saldırıları, çağrısını yaptığı ateşkes kurallarının ihlali anlamına gelmektedir. Eş Başkanlık olarak bu saldırıları şiddetle kınıyoruz" ifadeleri yer aldı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü