Anasayfa Dünya Zürih Gençlik Kültür Evi’nin 15. Genel Kurulu gerçekleştirildi

Zürih Gençlik Kültür Evi’nin 15. Genel Kurulu gerçekleştirildi

Çarşamba, 15 Şubat 2017 10:08
Yazdır PDF

zurih kultur evinin genel kuruluZürih: 12 Şubat günü gerçekleştirilen Gençlik Kültür Evi Genel Kurulu üyelerin büyük çoğunluğunun katılımı ile gerçekleşti.

Genel kurulda devrim ve demokrasi mücadelesinde aramızdan ayrılan ve yakın bir zamanda yitirdiğimiz YKP/ML önderlerinden Grigoris Kostantinapolis yoldaş şahsında saygı duruşu yapıldı. Üye tespiti ile Genel Kurulun resmi olarak açılmasının ardından divan seçimi ile devam etti.

 

Referandum için “HAYIR” denecek

Yeni gündem önerilerinin tartışılması ve gelen önerilerle gündemin oylanmasının ardından Önümüzdeki dönem için hazırlanan perspektife ve üyelerden gelen ek önerge ile referandumdaki tavır noktasında canlı bir tartışma gerçekleşti.

Türkiye’deki başkanlık sistemi tartışmaları ile devam eden ve halk oylaması tartışmaları ve oylama yurtdışında da yapılacağı için Zürih Gençlik Kültür Evi üyelerinin de çalışmalara katılması ve bu sürecin öznesi olmasının önemine vurgu yapıldı.

AKP’nin topluma zorla dayattığı tek kişinin her şeyi belirlemesini faşist anayasayla güvenceye kavuşturma hevesini kursağında bırakmak için tüm göçmen emekçileri HAYIR demeye çağıran ATİK’e bağlı kurumlar HAYIR kararını kamuoyu ile paylaşmıştı. 15. Genel Kurulu’nu gerçekleştiren ATİK’e bağlı Zürih Gençlik Kültür Evi de Genel Kurul iradesinde uzun süreli tartışmalar sonucu 28 delegenin oyu ile HAYIR demeye karar verdi.

 

Oylamalar yapılarak yeni organlar seçildi

Halk oylamasına geliştirilecek tavırlar arasında HAYIR ve BOYKOT tartışmalarının ve oylamasının ardından faaliyet raporu, denetim ve mali rapor tartışmaları ve oylanması ile devam edildi. Yeni organların seçimi ile beraber Denetim Kurulu’na seçilen 3 kişinin kadın olması salondaki üye ve katılımcı kadınlar tarafından “Jin, Jiyane, Azadı” sloganları ile selamlandı.

Son olarak 8-9 Nisan’da Frankfurt’ta gerçekleştirilecek ATİK kongresine hazırlık, İsviçre Federasyon Kongresi İTİF için delege seçimi ile son gündem de geride bırakıldı. Zürih Gençlik Kültür Evi 15. Genel Kurulu başarılı ve coşkulu bir şekilde “Birlik, Mücadele, Zafer”, “Yaşasın ATİK, YDG, Yeni Kadın” sloganı ile sonlandırıldı.

 

Kaynak: www.atik-online.net


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü