Anasayfa Dünya Nato “Güvenlik Zirvesi” Münih’te protesto edildi

Nato “Güvenlik Zirvesi” Münih’te protesto edildi

Pazar, 19 Şubat 2017 11:18
Yazdır PDF

IMG 1382Almanya: 18 Şubat günü Münih’te yaklaşık 2000 kişinin katılımı ile Nato “Güvenlik Zirvesi” protesto edildi. Saat 13.00’de Karlsplatz’da başlayan protesto mitinginde devrimci demokrat örgüt ve bireyler yerlerini aldı.

Miting alanında yapılan konuşmalarda emperyalistlerin dünya halkları üzerinde uyguladığı politikalar teşhir edilirken Münih’te “TKP/ML yöneticisi olma” iddiası ile Nisan 2015’den bugüne tutuklu bulunarak davaları devam eden 10 devrimci hakkında bir açıklama okundu.

Saat 13.45 civarında yürüyüşe geçilirken polisin yürüyüşe katılacak grupları engelleme çabasından dolayı yürüyüş çembere alınan katılımcılar için iki kere durduruldu. Marşlar, danslar, konuşmalar ve sloganlar ile canlı ve ilgi çeken bir yürüyüş gerçekleşti.

Yürüyüş güzergahında ara ara provokasyonlar yaşansa da provokatörler başarıya ulaşamadı. Münih polisinin kendi bilgileri doğrultusunda 4200 kolluk gücü protesto yürüyüşü için eylem güzergahında bulunurken yürüyüşçülere gelen sözlü saldırılara da polisin müdahalede bulunmadığı gözlemlendi.

Marienplatz’da saat 16 civarında kapanış konuşması ile yürüyüş sonlandırıldı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü