Anasayfa Dünya Hamburg’da HAYIR: Stant çalışmaları ve yürüyüşler sürüyor

Hamburg’da HAYIR: Stant çalışmaları ve yürüyüşler sürüyor

Pazar, 12 Mart 2017 19:22
Yazdır PDF

hamburgda hayir calismasiHamburg: Referandum için HAYIR çalışmaları kapsamında 10 Mart Cuma günü Hamburg’da stant açıldı. Schulterblatt Caddesi’nde açılan standa HAYIR kampanyası kapsamında merkezi oluşturulan Hayır Platformu bildirileri dağıtıldı. Almanca ve Türkçe bildiriler dağıtılırken kamuoyuna referandum süreci ve Türkiye, T. Kürdistanı’ndaki gelişmeler üzerine sohbetler edildi.

ATİK ve Yeni Kadın üyesi Dr. Banu Büyükavcı ile Özgür Gelecek gazetesi yazı işleri müdürü Aslı Ceren Aslan için hazırlanan dövizler de standa bulundurularak kamuoyuna güncel durumları hakkında bilgi verildi. Alman kamuoyunun ilgisi yoğun olurken ertesi gün yapılacak yürüyüşe de çağrı yapıldı. 2 saat süren stant çalışması ADHF Hamburg ve ATİF Hamburg olarak ortaklaştırılarak gerçekleştirildi.

 

11 Mart’ta coşkulu yürüyüş

11 Mart Cumartesi günü ise referandum kapsamında Hayır Platformu’nun da içerisinde yer aldığı bir yürüyüş gerçekleştirildi. Kitlesel katılımlı gerçekleşen yürüyüşte bayraksız, dövizlerle katılım sağlandı. Yapılan konuşmalarla Türkiye ve T. Kürdistanı’ndaki durum kamuoyuna anlatılarak mevcut süreçte HAYIR’ın çeşitli nedenleri de kamuoyuna açıklandı.

Merkez tren garında (Hauptbahnhof) yapılan konuşmalarla başlayan yürüyüş Hamburg Belediye Sarayı’na (Rathaus) kadar sloganlarla coşkulu bir biçimde sürdü. Çeşitli demokratik kurumların yanı sıra Özgür gelecek okurları ve ATİF taraftarlarının da katıldığı yürüyüşte Ö Özgür Gelecek gazetesi yazı işleri müdürü gazeteci Aslı Ceren Aslan ve ATİK ve Yeni Kadın üyesi Dr.Banu Büyükavcı’nın dövizleri ile “Tek Adam diktatörlüğüne HAYIR” yazılı Almanca dövizler taşındı.

Belediye Sarayı’nda gerçekleştirilen mitingde bir barış akademisyeni konuşma yaptı. Konuşmaların ardından halaylarla coşkulu bir biçimde eylem sonlandırıldı.

 


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 164

Alt Menü