Anasayfa Dünya ATİF'e bağlı Hamburg Kültür ve Dayanışma Derneği Kongresi gerçekleştirildi

ATİF'e bağlı Hamburg Kültür ve Dayanışma Derneği Kongresi gerçekleştirildi

Pazartesi, 20 Mart 2017 15:59
Yazdır PDF

hamburgHamburg: ATİF'e bağlı Hamburg Kültür ve Dayanışma Derneği Kongresi başarılı bir şekilde gerçekleşti.

Hamburg’ta ATİF’e bağlı olan Kültür ve Dayanışma Derneği kayıtlarına göre 43.kongresi başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasının ardından eşit, adil ve özgür bir dünya yaratma mücadelesinde yitirdiklerimiz için bir dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi.

Divan seçimine geçilen kongrede kendilerini öneren yoldaşlarla seçilen divan ve onaylanan gündem maddeleri ile devam edildi. Yönetim kurulu faaliyet raporu söz hakkı alan yoldaşlar tarafından değerlendirildi. Faaliyet raporu okunmasından önce hazırlanan sinevizyonla Hamburg’ta gerçekleştirilen eylem ve etkinlikleri içeren gösterim yapıldı. Bilindiği gibi 15 Nisan’da Atik üyesi ve Yeni Kadın üyesi 10 yoldaşımız Alman emperyalist devleti ile Faşist T.C’ nin ortaklaşa düzenledikleri siyasi operasyonla tutuklanmakta ve Münih şehrinde mahkemeleri devam etmektedir. Buna konuya ilişkinde sinevizyonda ve raporda özel bir yer alarak üyelere ve dostlara sunuldu. Ayrıca Hamburg MLPD temsilcisi de kongreye katılarak ortaklaştırılan Almanya seçimleri  “Enternasyonel Liste” hakkında Almanca olarak üye ve kongreye katılan dostlarımızı bilgilendirdi. Yine Türkiye’de gerçekleştirilecek olan referanduma ilişkin “HAYIR” kampanyası hakkında da üyeler ve dostlarla tartışıldı. Olumlu tartışmalarla onaylanan raporun ardından maliye raporu ve denetim kurulu raporları da kitleye sunuldu.  oylamasının ardından yeni dönem için yönetim kurulunun seçimine geçildi. Beş asıl ve iki yedek olmak üzere yedi yoldaş yönetim kuruluna seçildi. Denetim kurulu seçimi de üç asıl bir yedek olmak üzere dört yoldaş seçildi. Bilindiği gibi 25-26 Mart’ta gerçekleştirilecek olan 38.ATİF genel kuruluna delege seçimi de yapıldı.

Dilek, temenni ve öneriler alındı. Hamburg’ta 40 yılı aşkın mücadele tarihi bulunan derneğimizin önümüzdeki yoğun sürecide karşılayacağı inancı ile”Birlik Mücadele Zafer” şiarı ile sonlandırıldı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü