Anasayfa Dünya MLPD Sözcüsü Gärtner TC ile ilişkilerin kesilmesini istedi, referandum için HAYIR çağrısı yaptı

MLPD Sözcüsü Gärtner TC ile ilişkilerin kesilmesini istedi, referandum için HAYIR çağrısı yaptı

Cumartesi, 25 Mart 2017 09:04
Yazdır PDF

mlpdden hayir cagrisi

H. Merkezi: MLPD Başkan Yardımcısı Gabi Gärtner, Türkiye’deki baskılara ve referandum sürecine ilişkin konuşarak “Erdoğan hükümetiyle sürdürülen tüm ilişkiler derhal kesilsin! Türkiye’de başkanlık sisteminin kurulmasına ilişkin referandumda HAYIR oyunu ver” çağrısı yaptı.

Mayıs’ta Kuzey Ren-Vestfalya’da yapılacak eyalet seçiminde ve Eylül’­deki genel seçimde Internationalistische Liste/MLPD adlı ittifakın önde gelen adaylarından ve MLPD Başkan Yardımcısı Gabi Gärtner, Türkiye’deki referandumla ilgili aşağıdaki açık­lamada bulundu:

 

“Faşist rejime demokrasiye uygun süsü verilmek isteniyor”

“MLPD, Türk hükümetinin Almanya’da planladığı tüm toplantıların yasaklanmasını ve onunla sürdürülen tüm ilişkilerin derhal kesil­mesini talep etmektedir. Diktatörlük biçiminde kurulacak başkan­lık sistemine ilişkin referandumla, Sayın Erdoğan’ın Türkiye’de kurmuş olduğu faşist rejime demokrasiye ve yasalara uygun olma süsü verilmek istenmektedir.

Sayın Erdoğan’ın, anlaşıldığı üzere Almanya’da planladığı toplantı­lardan bir süre vazgeçmesi Alman hükümeti için tam zamanında gelen bir olaydır. Artık kendi gerçek tutumunu ortaya koymak duru­mundan kurtuldu.

 

“Alman olsun Türk olsun tüm faşistlere bir tek karış bile yer bırakılmamalı”

“Almanya’da insanların büyük çoğunluğu bu türlü toplantılara tama­men karşı çıkmaktadır. Merkel/Gabriel hükümetinin yine de son saatlere kadar o toplantıları genel olarak yasaklamak, göçmen­ler hakkında Sayın Erdoğan ile yaptığı pazarlık anlaşmasından ve Er­do­ğan rejimiyle genel çapta sürdürdüğü yardakçılıktan vazgeçmek istememesi, Alman hükümetinin sağa kaydığının göster­gesidir.

MLPD, antifaşistlerin savunduğu gibi, Alman olsun Türk olsun tüm faşistlere bir tek karış bile yer bırakmamak, propagandalarını yasak­lamak gerektiği ilkesine tutarlılıkla sadık kalmaktadır.”

 

“Enternasyonalist İttifak HAYIR kampanyasının aktif destekleyicisidir”

“Enternasyonalist İttifak’ın sözcü kurulu, 5 Mart gününde oybirliğiyle ‘Türkiye’de barış ve özgürlük için: Türkiye’de başkanlık sisteminin kurulmasına ilişkin referandumda HAYIR oyunu ver!’ başlıklı bir açıklamanın çıkarılmasını kararlaştırmıştır. İttifak bununla, şu anda yürütülen ‘HAYIR!’ kampanyasını aktif olarak desteklemektedir. Enter­nasyonalist İttifak’ta şu ana kadar, arala­rında MLPD ve altı Türk/Kürt göçmen örgütü olmak üzere toplam 15 örgüt birleşmiş durumda; ve şu anda ittifakın yaklaşık 15 bin destekleyicisi vardır.”


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 164

Alt Menü