Anasayfa Dünya ATİF emekçisi Kamuran Asa sonsuzluğa uğurlandı

ATİF emekçisi Kamuran Asa sonsuzluğa uğurlandı

Pazartesi, 03 Nisan 2017 17:01
Yazdır PDF

kamuran asa son yolculuguna ugurlandiH. Merkezi: Bir süredir kanserler mücadele eden ATİF emekçisi Kamuran Asa 31 Mart günü yaşamını yitirdi. Bir açıklama yapan Hannover Tohum Kültür Merkezi”O her zaman bizlerin mücadelesinde, 1 Mayıs alanlarında, her türlü haksızlığa karşı yürüyüşlerimizde var olacak ve yaşayacaktır” dedi.

 

Güle güle Kamuran yoldaş.... ”

Derneğimizin unutulmaz emekçisi Kamuran ASA arkadaşımızı sonsuzluğa uğurladık.Kamuran yoldaşımız, bir buçuk yıldır kanserle mücadele ediyordu. Maalesef, 31 Mart 2017 günü onu kaybettik.

Kamuran yoldaşımız, 1944 yılında Bursa’nın Mustafa Kemalpaşa ilçesine bağlı Ayaz köyünde doğdu.O, geldiği geri koşullara rağmen, o koşullara boyun eğmemiştir. Özelikle kadın üzerindeki toplumsal baskıların bütün ağırlığı omuzlarında olmasına karşın, o gerici geleneklere karşı çıkarak devrimci saflarda yerini almıştır.

Kapitalist toplumda kadın olmanın bütün zorlukları ve gerici gelenekleriyle karşı karşıya kaldı. Baskılar gördü. Bütün diğer emekçi kadınlar gibi erkek egemen anlayışın baskılarını göğüslemek zorunda kaldığı gibi, burjuvazinin sınıfsal baskısıyla da yaşamın her alanında karşı karşıya kaldı.

O, bir anne olarak da çocuklarına sahip çıktı. Onları yalnız bırakmadı. Elindeki tüm olanaklarını çocuklarıyla paylaştı.

Yurtdışına geldikten kısa bir süre sonra 1977 yılında ATİF’le tanıştı. O günden beri de ATİF saflarında bir emekçi olarak çalıştı, mücadele etti. Bildiriler dağıttı. Kongrelere katıldı, Hannover ve dışında yapılan şehirlerdeki protesto yürüyüşlerine katıldı.

O, ATİF’in bir üyesi olarak hiçbir görevden kaçmadı. Faşizme karşı yürüyüşlerde, demokratik hak ve özgürlükler için mücadele alanlarında, ırkçılığa ve yabancı düşmanlığına karşı kararlı duruşuyla ATİF saflarında yürüdü. Bundan hiç bir zaman pişmanlık duymadı.

O, her 1 Mayıs’ta sınıf bilinçli bir işçi olarak yerini aldı.Derneğimizin 1 Mayıs stantlarında bir emekçi olarak fedakarca çalıştı.

Kamuran yoldaşımızı sonsuzluğa uğurlarken, ATİF ve onu tanıyan ve sevenleri olarak onu unutmayacağımızı burada bir kere daha tekrarlıyoruz. O her zaman bizlerin mücadelesinde, 1 Mayıs alanlarında, her türlü haksızlığa karşı yürüyüşlerimizde var olacak ve yaşayacaktır.

Güle güle Kamuran yoldaş....

 

Hannover Tohum Kültür Merkezi

 

kamuran asa son yolculuguna ugurlandi2


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü