Anasayfa Dünya İngiltere'de açlık grevlerine destek yürüyüşü

İngiltere'de açlık grevlerine destek yürüyüşü

Pazartesi, 17 Nisan 2017 18:29
Yazdır PDF

IMG 4120Londra: 21 hapishanede, 186 tutsak, 60 gündür süresiz açlık grevinde. Hapishanelerdeki insani koşullarının iyileştirilmesi gibi temel haklar talebi ile başlatılan açlık grevi taleplerinin kabul edilmesi için Britanya Demokrasi için Hayır Platformu 15 Nisan Cumartesi günü bir destek yürüyüşü düzenledi.

Demokrasi için Hayır Platformu tarafından organize edilen yürüyüş Manor House istasyonundan başlayıp Wood Green’de sona erdi. Yüzlerce kişinin katıldığı yürüyüşte 60’ıncı günü geride bırakan açlık grevlerine destek verme ve taleplerine kulak verme çağrısı yapıldı. Yürüyüş boyunca devrimci tutsaklara destek sloganları atılırken, AKP hükümetinin zindanlardaki baskıları kınandı.

Wood Green’de Britanya Kürt Halk Meclisi ve Kürt Dayanışma Kampanyası adına yapılan konuşmalardan sonra eylem sona erdi.

Zindanlarında devam eden açlık grevlerine destek amaçlı beş gündür Londra merkezde bulunan başbakanlık binası önünde sürdürülen açlık grevini yeni grup devir aldı. Yeni grubun devir aldığı açlık grevi Manor House istasyonunda kurulan çadırda süresiz dönüşümlü olarak devam ediyor.