Anasayfa Dünya Hannover’de 1 Mayıs coşku ile kutlandı

Hannover’de 1 Mayıs coşku ile kutlandı

Salı, 02 Mayıs 2017 11:39
Yazdır PDF

6Hannover: Hannover 5 Mart DGB Alman sendikalar birliği düzenlediği yürüyüş, saat 09.30 da Freizeitheim Linden’in önünde başlatıldı.

2000 civarında kitlenin katılımı olduğu yürüyüşe,  çok sayıda yerli ve göçmen örgüt katılım sağladı. Partizan,  ATİF, YDG ve Yeni Kadın,  Hannover  taraftarlarının yanı sıra ADHK, MLPD, Haziran Hareketi  katılım sağladı.

ATİK’e yapılan operasyonu protesto etmek amaçlı “ATİK yalnız değildir”   “ATİK Susturulamaz”, “Devrimci Tutsaklara Özgürlük” “Birlik – Mücadele – Zafer, Yaşasın 1 Mayıs” gibi güçlü sloganlarla 1 Mayıs alanına yürüyüş yapıldı.  Sloganlar, Pankart ve flamalar ile yürüyüş Hannover belediye binasının önünde sonlandı.

Her yıl gerçekleştirilen yemek standı ise saat 14'de Kültürzentrum Faust alanında başladı. Yoğun ilginin olduğu stant yemek satışının yanı sıra   ATİK ve ATİF in 1 Mayıs bildirileri dağıtıldı.

20 Mayıs ta gerçekleşecek olan Kaypakkaya anma gecesine çağrı yapıldı ve yoğunca geceye ilişkin bildiriler dağıtıldı ve saat 22.00’da 1 Mayıs etkinliği sonlandı.