Anasayfa Dünya Mannheim ProMigra 2 Temmuz’da katledilenleri andı

Mannheim ProMigra 2 Temmuz’da katledilenleri andı

Cuma, 07 Temmuz 2017 11:27
Yazdır PDF

mannheimde 2 temmuz anmasiMannheim: 2 Temmuz günü Mannheim ProMigra e.V.’ın örgütlediği Sivas katliamı anması engeller ve yasaklamalara rağmen gerçekleştirildi.

İlk olarak yapılmak istenen açık hava anması üç gün öncesinden Alman Devleti’nin Biblis belediyesi üzerinden müdahale edip, yasaklama getirmesinden dolayı etkinlik planlanan boyutu gibi gerçekleşmedi. 

Bergstraße AKM çatısı altında gerçekleştirilen anma ilk olarak 2 Temmuz’da katledilenler şahsında tüm devrim ve demokrasi şehitleri adına saygı duruşu ile başladı. Anmada Grup Divaneler, Kenan Seren, Grup Umuda Haykırış, Murat Akbaba, Grup Simurg türküleri, şiir ve marşları ile kitleye hüzün, öfke, umut ve coşku yaşattı.

 

“TC saldırıyor, devrimciler direniyor”

ProMigra adına konuşma yapan kurum temsilcisi, öncelikle devrimci dayanışmanın önemini vurgulayarak başta BAKM yönetimi olmak üzere tüm emektarlarının kurum kapılarını dost kuruma açmanın önemine değindi.

Partizan adına yapılan konuşmada ise TC faşizminin gün geçtikçe azgınlaşarak, emperyalist güçleri arkasına alarak devrimci, demokratlara saldırdığına, ancak devrimci ve ilerici güçlerin bu oyunlara sindirme politikalarına karşılık sokakları, iş yerlerini, mahkeme salonlarını direniş alanlarına çevirdiğine değinildi.

ATİK-YDG adına bir mesaj okunarak “Gençlik gelecek, gelecek ellerimizde” şiarı ile halk gençliğine mücadelenin bir parçası olma çağrısı yapıldı. Etkinlik “Faşizme karşı omuz omuza” sloganı ile sonlandırıldı.

 

mannheimde 2 temmuz anmasi2


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 162 1

Alt Menü