Anasayfa Dünya 3 YDG'linin göz altına alındığı G20 protestosunda YDG çadırına da polis saldırısı

3 YDG'linin göz altına alındığı G20 protestosunda YDG çadırına da polis saldırısı

Pazar, 09 Temmuz 2017 19:03
Yazdır PDF

01

Hamburg: G20 Zirvesi'ne dönük protestoların gerçekleştirildiği ve sokakların emperyalist-kapitalist sisteme karşı savaş alanına döndüğü Hamburg'da polisin eylemcilere dönük saldırıları sırasında 3 YDG'li tutuklandı, YDG'lilerin kamp alanındaki çadırı yıkıldı.

Emperyalist-kapitalist sistemin yaratıcısı ve sürdürücülerinin gerçekleştirdiği G20 Zirvesi'ne dönük protestolar devam ediyor. Almanya polisinin TC polisini aratmayan saldırganlığıyla engellemeye çalıştığı protestolarda kitle emperyalist-kapitalist sisteme karşı öfkesini sokağa taşımış durumda. Barikatların kurulduğu ve çatışmaların sürdüğü sokaklarda adeta bir Gezi İsyanı havası esiyor!

 

YDG çadırına saldırı

G20 protestolarına kampanya düzenleyerek hazırlanan Yeni Demokratik Gençlik, hem kamp alanında hem de Hamburg sokaklarındaki çatışmalarda aktif bir şekilde yerini aldı. Polisin saldırısı sırasında 3 YDG'li tutuklanırken, YDG'lilerden ikisinin bugün art arda serbest bırakıldığı öğrenildi.

Diğer yandan YDG'ye dönük Alman polisinin düşmanlığı ise kamp alanında da sürdü. Eylemlerin sonlanmasının ardından çadırlarını toplamaya giden YDG'liler polisler tarafından yıkılmış YDG çadırıyla karşılaştılar.

8 Temmuz gecesi kampın etrafını saran polisler, kampta bulunanları kimlik kontrolünden geçirdikten sonra kampın bir bölümüne saldırı gerçekleştirmişti. Sabah 11'de geri çekilen polisler YDG'nin toplanma çadırını altını üstüne getirip, eşyaları dağıtarak yapılan eylemliklere tahammülsüzlüğünü gösterdi.

 

02


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 164

Alt Menü