Anasayfa Dünya Mannheim’de Nuriye ve Semih için açlık grevi

Mannheim’de Nuriye ve Semih için açlık grevi

Cumartesi, 15 Temmuz 2017 08:36
Yazdır PDF

IMG 5110Mannheim: Mannheim ATİF, YDG, Yeni Kadın, HDK-A, NCK MA/LU, AGİF, ProMigra ve ADHF tarafından Nuriye ve Semih’in her geçen gün kötüye giden sağlıksal durumları üzerine onlarla dayanışmayı büyütmek ve kamuoyu oluşturmak amaçlı 3 günlük açlık grevi başlatıldı. Açlık grevine Stuttgart YDG aktivist ve yöneticileri de katılırken Onur Olgun’da kavga türküleri ile direnişçileri yalnız bırakmadı.

 

Gün geçmiyor T.C. Faşizmi ve günümüz temsilcisi RTE devrimci demokrat ve yurtseverlere sindirme ve yok etme çabaları içerisinde bulunmasın. Pervasızlaşan devlet karşısında dün olduğu gibi bugünde direnenler cehenneme çevrilmek istenen hayatlara umut olanlar daima oldu ve olacaktır. Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’lar bunların yalnız birer örnekleridir.

 

Cuma( 14 Temmuz) saat 18’de ProMigra Dernek lokalinde destek açlık grevi başlatan kurumlar ilk önce 1980 darbe sürecinde Diyarbakır zindanında Mazlum Doğan’ların sergiledikleri amansız mücadelenin film gösterisine katılım sağladı. Yeni Kadın tarafından açlık grevine katılım sebebine ilişkin bildiri okunurken, greve katılım çağrısı yapıldı. Akabinde tekrardan toplu şekilde Dernek lokalinde buluşularak 3 günlük eylem programı oluşturuldu.

 

Cuma gecesini dernekte geçirdikten sonra Cumartesi Mannheim Merkezi gerçekleştirilecek bildiri dağıtımı ve basın açıklaması sonrası Dernek lokalinde destek açlık grevi devam ettirilerek Pazar günü sonlandırılacak. Çıkarılan eylem planı doğrultusunda katılan kurumlar tüm dostları Cumartesi saat 15’de Mannheim ana tren garı önünde yapılacak eyleme çağırdı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 164

Alt Menü