Anasayfa Dünya TC Büyükelçiliği önünde gözaltına alınan 3 Partizan okuru serbest

TC Büyükelçiliği önünde gözaltına alınan 3 Partizan okuru serbest

Pazar, 16 Temmuz 2017 20:34
Yazdır PDF

londra buyukelcilik onunde alinanlar serbestLondra: Dün Londra’da bulunan TC Büyükelçiliği önünden Tohum Kültür Merkezi ve Gik-Der’in çağrısı ile AKP’nin politikaları protesto etmek isteyenlere faşistler ve polis saldırmış, bu saldırıda 3 Partizan okuru ve bir yurtsever gözaltına alınmıştı. Gözaltılar sabah saatlerinde serbest bırakıldı.

Göçmenlerin yoğun olarak yaşadığı Walthamstow Belediyesi tarafından, 15 Temmuz Darbesini anma etkinliğine katılma planı yapan AKP İktidarının Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç bürokratik işlemler üzeri engellenmiş, ancak darbe girişimi bahane gösterilerek oluşturulan tek adam diktatörlüğünü destekleyen etkinliklerini gerçekleştirmeye devam eden AKP ve faşist TC Büyükelçiliği, etkinliklerini yaptığı Walthamstow belediye binasının önünde dün protesto edildi.

Tohum Kültür Merkezi ve Gik-Der’in çağrısı üzerine Kurdish Community Centre, Nurhak Dayanışma Derneği, Alxas-Com ve Kırkısraklar Derneği aktivistleri de destek verdiği eylemde faşistler eylemcilere saldırmış, bu saldırıya karşı koyan üç Partizan okuru ve bir yurtsever gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınanlar sabah saatlerinde serbest bırakıldılar.