Anasayfa Dünya Stuttgart’ta Nuriye ve Semih için yapılan açlık grevi ikinci günü tamamlandı

Stuttgart’ta Nuriye ve Semih için yapılan açlık grevi ikinci günü tamamlandı

Pazar, 23 Temmuz 2017 16:14
Yazdır PDF

 

IMG 9253Stuttgart: Stuttgart’ta birçok devrimci ve demokrat kurum bir araya gelerek Stuttgart Kobane Meydanı’nda 4 gün boyunca sürdüreceği açlık grevi eyleminin 2’inci gününü tamamladı.

Stuttgart Kadın Platformu ve Yeni Demokratik Gençlik’in beraber örgütlediği ve birçok devrimci demokrat kurumun destekçisi olduğu açlık grevi eylemi 2’inci gününde, sabah saat 8’de şehir merkezinde açlık grevi çadırı kuruldu. Açlık grevi çadırına sabah saatlerinde yapılan ziyaretlerin yanı sıra, çadırının önünden geçenlerin dayanışma dilekleri ve olumlu tavırları da dikkat çekti.

Saat 16.00’da Stadtmitte’deki Gerber alışveriş merkezi önünde miting gerçekleştirilirken yapılan ortak açıklama birçok kez okundu. MLPD aktivisti de dayanışma mesajını okudu. Almanca ‘’Nuriye ve Semih yalnız değildir!’’ sloganları atılırken, açlık grevi çadırına bozkurt işareti yaparak ve küfürler savurarak provokasyonda bulunanlara, eylemciler izin vermedi. Saat 20.00 civarında ise Stuttgar’da halk ozanı Onur Olgun ile Kobane Meydanında halaylarla direniş büyütüldü.

Açlık grevi eyleminin ikinci günü saat 22.00’de bitirilirken oradan Tohum Kültür Derneği’ne geçildi. Dernekte de türküler ve marşların devam etmesinin ardından günü değerlendirme toplantısı yapıldı. 3’üncü günün saat 11’de Kobane Meydanında devam etmesi kararlaştırıldı.

  

 

IMG 9257

IMG 9213

IMG 9135

IMG 9134

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 164

Alt Menü