Anasayfa Dünya Ulm Partizan “Bu pratiklerden uzak durun ve düşmanı sevindirmeyin!”

Ulm Partizan “Bu pratiklerden uzak durun ve düşmanı sevindirmeyin!”

Perşembe, 27 Temmuz 2017 11:28
Yazdır PDF

ulm partizandan aciklamaH. Merkezi: Özgür Gelecek gazetesi büro ve çalışanlarına dönük saldırılara ilişkin Almanya’nın Ulm kentinde bulunan Partizan okurları bir açıklama yaptılar. “Tarihimizde bugüne kadar olmayan devrimcilere yönelik şiddetten vazgeçin ve eleştiri özeleştiri silahını esas alın” diyen Ulm Partizan’ın açıklaması şu şekilde:

 

İbrahim Kaypakkaya geleneğinde ve tarihinde bulunmayan bu pratiklerden uzak durun ve düşmanı sevindirmeyin!

Başta şunu belirtelim; Partizan taraftarı sorgulayıcı ve objektif kalmaya çalışan bir kitledir. Nitekim mücadele tarihi de bunu kaç kez göstermiş, merkezi kararları sorgulayabilmiş ve doğrudan yana tavır koyabilmiştir. Bugün biz Ulm Partizan taraftarları devrimciler arası şiddeti bu gözle ele alıyor, sorguluyoruz.

Her pratik yönelim gıdasını bir politik zeminden almaktadır. Örneğin Mayıs 2017’de İstanbul Komitesi olarak merkezi gecelere göndermiş olduğunuz mesajda böyle dile getirmişsiniz “ (…) Biz (…) irade ve eylem birliğine yönelen bu anlayış ve pratiklere karşı mücadele etmek ve (…) korumakla görevliyiz ve bu görevimizi yerine getireceğiz.”

Anlaşılamayan nokta şu “… pratiklere karşı…” ortaya koyduğunu yönelim; Özgür Gelecek dergisini dağıtmak, bu anlayışı temsil ettiğini söyleyerek muhabiri olmak, büroları çalıştırmak mı?! Ulm Partizan taraftarları olarak tekrar ifade ediyoruz ki; halk arası çelişkiler şiddetle çözülemez.

Özgür Gelecek gazetesine ve muhabirine yönelik yeni bir saldırı olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz. Daha önce de gelişen şiddet olaylarında Partizan kültürü, ahlaki ve geleneğine yakışmayan bu pratikleri mahkum etmiş ve özeleştiriye davet etmiştik. Gelinen aşamada şiddet olayların devam etmesi kabul edilecek gibi değildir, zira bu durum devrimin lehine değil karşı devrime hizmet etmektedir.

Bir kez daha söylüyoruz:

Tarihimizde bugüne kadar olmayan devrimcilere yönelik şiddetten vazgeçin ve eleştiri özeleştiri silahını esas alın. 


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 162 1

Alt Menü