Anasayfa Dünya “Yarının umut neferleri daima mücadelemizde yaşayacak!”

“Yarının umut neferleri daima mücadelemizde yaşayacak!”

Pazar, 24 Eylül 2017 22:54
Yazdır PDF

mannheimde anmaHer gün bir acı haber daha kapımızı çalıyor ve sevdiklerimizi, yol arkadaşlarımızı bizden koparıyor. Ve bizler her devasında acımızı öfkeye, öfkemizi inada, inadı bilince ve bilincimizi mücadeleye çevirerek onların bıraktıkları yerden devam ediyoruz.

DKP (Devrimci Komünarlar Partisi) MK üyesi ve Rojava Komutanı Ulaş Adalı ve TKP/ML (Türkiye Komünist Partisi/Marksist Leninist) TİKKO (Türkiye İşçi Köylü Kurtuluş Ordusu) Rojava Komutanı Nubar Ozanyan yoldaşlar 22 Eylül günü Mannheim’da devrim ve komünizm şehitleri anıldı.

DKP, Kürt Toplum Merkezi, Atılım, Halkın Günlüğü ve Partizan’ın gerçekleştirdiği anmada öncelikle son günlerde bedenen aramızdan ayrılan Nubar Ozanyan, Hüseyin Akçiçek, Oğuz Aksu, Uğur Yalçın, Ulaş Adalı, Serdar Can ve Güzel Ana şahsında tüm devrim ve komünizm şehitleri adına saygı duruşu gerçekleştirildi.

Rojava’da Ulaş Adalı için yapılan anmadan görüntülerin yer aldığı, örgütlerin konuşma gerçekleştirdiği sinevizyon gösterildi. Akabinde katılım sağlayan kurumlar mesajlarını ileterek anma sonlandırıldı. Etkinlikte aynı zamanda MKP, MLKP Rojava, TKP/ML Enternasyonal Büro ve TKP/ML Örgütleme Komitesi açıklamaları okundu.

 

Mannheim’den Partizan okurları

 


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 162 1

Alt Menü