Anasayfa Dünya Güzel Ana ve Serdar Can Stuttgart’ta anıldı

Güzel Ana ve Serdar Can Stuttgart’ta anıldı

Pazartesi, 25 Eylül 2017 13:08
Yazdır PDF

IMG 6248Stuttgart: Almanya Stuttgart Tohum Kültür Derneği’nde 24 Eylül günü Güzel Ana ve Serdar Can için bir anma Töreni düzenlendi.

Düzenlenen anmada gerçekleşen saygı duruşunun ardından sinevizyon gösterimi ile yaşamlarından kesitler ve cenaze törenlerinden görüntüler verildi.

Ardından anılarına yönelik Proletarya Partisi, ATİK, Yeni Kadın ve İsviçre Partizan adına açıklamalar yapıldı. Güzel Ana’nın gelini ananın çok sevdiği “orada bir kerpiç ev vardır” adlı parçayı seslendirdi.

Aile adına oğullarından biri konuşma yaptı. Kurumlar adına MLPD, AGİF, SYKP, Stuttgart Halk Evi adına konuşmalar yapıldı.

Onur Olgun “yoldaş seni anacağız” adlı parçayı kitleyle birlikte seslendirdi. Onlarca kişinin bir araya geldiği anmanın bitişinde son olarak şu ifadeler vurgulandı: Güzel anayı şöyle İfadelendirmek mümkün, 4K 1 Güzel Anne. Yani Kadın, Kürt, Kızılbaş ve Komünist olmak üzere bu dört değeri bir bedende taşımış şahsında bütün anneleri temsil eden bir sembol haline gelmiş bir güzel anne. Güzel anne sokaklarda, meydanlarda duruşu ile bize ulaştırdığı mesaj “ben herkesin anasıyım, haksızlığa uğramış herkesin annesi


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 162 1

Alt Menü