Anasayfa Dünya Ulm Tohum Kültür Merkezi 42. Dernek Genel Kurulu Başarıyla Gerçekleştirildi

Ulm Tohum Kültür Merkezi 42. Dernek Genel Kurulu Başarıyla Gerçekleştirildi

Çarşamba, 14 Şubat 2018 10:52
Yazdır PDF

ab0bf963 37f4 4203 98b9 a8fb1b6e9be1Almanya/Ulm: Almanya’nın Ulm bölgesinde kesintisiz bir şekilde demokratik kitle faaliyeti sürdüren Tohum Kültür Merkezi, kurultaya çağırılan dernek üyeleriyle 42. Dernek Genel Kurulu’nu, pazar günü saat 13.30’da tüzük resmiyetiyle başlatmış oldu.

Divanın seçimiyle gündem maddeleri dernek üyelerine sunuldu ve üyeler tarafından onaylandı. Ardından söz 41. Dernek Yönetim Kuruluna verilerek, yönetim tarafından siyasi perspektif ve faaliyet raporu sunuldu.

Siyasi perspektif yazısında Dünyanın, Türkiye’nin, Ortadoğu’nun ele alınışıyla birlikte Ulm bölgesine özgün, uzun ve kısa vadeli hedefler, üyeler ve dinleyicilerle paylaşıldı. Perspektif yazısında Ulm Tohum Kültür Merkezi, ATİF kurucu üyesi olduğunu ve bununla birlikte 1986’da kurulan ATİK’e bağlı olduklarını ve tüm iradelerini tanıdıklarını özellikle vurguladı.

Sunulan faaliyet raporunda TKM’nin bir yıl içerisinde toplam 39 etkinlik ve faaliyet örgütleyicisi oluşları tüm katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı. Sunulan siyasi perspektif ve faaliyet raporları yüzde 90 oy oranıyla onaylanarak yeni Dernek Yönetim Kurulu seçim gündemine geçildi.

ATİK-ATİF iradesi tanınarak farklı kurum temsilcileri yeni DYK seçimine kendilerini sundular. 9 dernek üyesinden 7 ATİF taraftarı oy çoğunluğunu sağlayarak yeni Dernek Yönetim kurulunu oluşturmuş oldular.

Dernek Denetim Kurulunun seçimi ile dilek ve temenniler dile getirildikten sonra dernek üyeleri tarafından 42. Genel Kurul başarıyla sonlandırıldı. Ayrıca Genel Kurulda SYKP ve ADHK temsilcileri söz hakkı alarak Ulm Tohum Kültür Merkezi 42. Genel kurulunu selamlayarak yeni yönetime başarı dileklerini sundular.