Anasayfa EMEK Hal esnafı, belediyenin yeni uygulamasına karşı eylemde

Hal esnafı, belediyenin yeni uygulamasına karşı eylemde

Salı, 29 Kasım 2016 15:29
Yazdır PDF

emekciler hal yolunu kapattiH. Merkezi: Bursa’nın Gemlik İlçesi’nde, belediye tarafından ihale yoluyla satılacak kapalı pazar yerinde önceliğin ilçede yaşayanlara verildiğini belirten pazarcılar pazarda yaptıkları eylemin ardından bugün sabaha doğru Hikmet Şahin Kent Hali’nin girişini kapatarak araç girişine izin vermedi.

Gemlik Belediyesi tarafından yaptırılan ve ihale yoluyla 10 yıllığına satılacak kapalı pazar yerindeki tezgahların daha önce kapalı pazarı kullanan esnafa değil, öncelikli olarak Gemlikli esnafa verilmesi üzerine hal esnafı eylemler gerçekleştirdi.

 

“Bu haksızlık”

Geçtiğimiz hafta Gemlik’te kurulması gereken pazar yerinin önünde eylem gerçekleştiren esnaf bu sabah da Hikmet Şahin Kent Hali’nin girişinde bir araya gerelerek araç girişini engelledi. Esnaf adına konuşan Selman Kahraman, “Bizler daha önceki pazar yerinde tezgah açabilmek için eşimizin kolundaki altın bilezikleri sattık, borçlandık. Gemlik Belediyesi ise yeni yapılan kapalı pazar yerinde önceliği bizlere vermesi gerekirken bunu yapmıyor. Aksine, nüfus kağıdında ‘Gemlik’ yazan pazarcılara bizim yerlerimizi vermenin hesabını yapıyor. Bu haksızlık” dedi.

Pazarcılar, haklarını alana kadar protesto gösterisi yapacaklarını açıkladılar.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü