Anasayfa EMEK DİSK’ten Referanduma dair basın açıklaması

DİSK’ten Referanduma dair basın açıklaması

Salı, 07 Şubat 2017 12:29
Yazdır PDF

disk cumhuriyet tarihinin en riskli surecindeyiz iscilerin gelecegi icin hayir diyoruz h79398 033b0H.Merkezi:  Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), anayasa değişikliği referandumuna ilişkin bir basın açıklaması yaparak aldıkları kararı ve gerekçelerini açıkladı.

Bugün Taksim Hill Otel’de düzenlenen basın toplantısında DİSK Başkanlar Kurulu'nda belirlenen sonuç bildirgesini kamuoyuna açıklayan DİSK Başkanı Kani Beko, "İki haftada hazırlanıp halk oylamasına sunulmuş böyle bir anayasa dünya tarihinde yok. Cumhuriyet tarihinin en riskli sürecindeyiz. Türkiye'nin geleceği ve kaderi tayin edilecek. Memleketin ve işçilerin geleceği için 'Hayır' diyoruz" ifadesini kullandı.

"Memleketin ve işçilerin geleceği için"

"15 yılda 17 bin emekçi iş cinayetine kurban edildi; yeni anayasa ile Türkiye işçiler için bir cehenneme dönüşecek" diyen Beko, "Türkiye halkı ve emekçileri bizi 150 yıl geriye götürecek olan bu anayasa dayatmasına mahkûm değildir" şeklinde konuştu.

T24'te yer alan haberine göre, 13 Şubat'ta DİSK'in 50. kuruluş yılını kutlayacaklarını belirten Kani Beko, "Demokrasiyi Kurmak İçin Birleşelim" sloganıyla referanduma hayır diyeceklerini dile getirdi.

Toplantıya, DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, DİSK Tekstil İşçileri Sendikası Başkanı Rıdvan Budak, eski DİSK Başkanı Süleyman Çelebi de katıldı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü