Anasayfa EMEK İşçiye dayakla “İşten ayrıldım” kağıdı imzalatıldı

İşçiye dayakla “İşten ayrıldım” kağıdı imzalatıldı

Cuma, 10 Şubat 2017 08:43
Yazdır PDF

16508050 1256778797702793 7959495539729420242 nH. Merkezi: Saadet Gıda’da sendikalaşma mücadelesi verdiği için işten atılan, sonrasında açtığı dava ile işe dönen işçi dövülerek “İşten kendi rızamla çıktım” kağıdı imzalatıldı.

İstanbul Esenyurt’ta bulunan Saadet Gıda’da çalışan Mahfuz Yaşıt’ın, fabrikanın patronlarından Sübet Çiçek ve yeğeni Sabattin Çiçek tarafından darp edildiği ve “İşten kendi isteğimle ayrılıyorum” kağıdı imzalatıldı.

Engelli statüsünde işe giren ve 8 yılın ardından sendikal örgütlenmeye öncülük eden işçilerden olduğu için işten atılan Yaşıt, işe iade davasını kazanarak hafta başında işbaşı yapmıştı. Dün sabah Sübet Çiçek ve Sabattin Çiçek’in, “Gel senle bu dava işini konuşacağız” diyerek kendisini ikinci kata çıkarttığını belirten Mahfuz Yaşıt, olayı şöyle anlattı:

İkinci katta bulunan personel müdürleri ve diğer tüm çalışanları dışarı çıkardılar. Avukatımla görüşeceğim dedim, telefonuma el koydular. Sonra beni dövmeye başladılar, daha sonra beni arabayla Kıraç’ta bulunan depoya götürdüler. Depoda çalışan 2-3 kişi vardı, onları dışarı çıkardılar. Burada da dövdüler. Muhtemelen bunların anlaşmalı olduğu bir arabulucu avukat geldi. Bana zorla kendi isteğimle ayrıldığımı belirten bir kağıt imzalattılar.”


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü