Anasayfa EMEK İşten çıkarılan araştırma görevlisi yaşamına son verdi, intihar mı cinayet mi?

İşten çıkarılan araştırma görevlisi yaşamına son verdi, intihar mı cinayet mi?

Cumartesi, 25 Şubat 2017 13:31
Yazdır PDF

Mehmet Fatih TraşH. Merkezi: “Barış İçin Akademisyenler” bildirisinde imzacı olan ve bu yüzden sözleşmesi yenilenmeyen, üniversiteler tarafından kabul edilmeyen Araştırma Görevlisi Mehmet Fatih Tıraş yaşamına son verdi.

Çukurova Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Bölümünde asistanlık yapan, doktorası bitince 50/D uyarınca işten atılan Dr. Mehmet Fatih Tıraş intihar etti. 2010–2016 yılları arasında Ekonometri Bölümünde asistanlık yapan Tıraş, işten atıldı.

Uzun süre işsiz kalan ve yeni bir iş bulamayan Tıraş, aynı zamanda “Barış İçin Akademisyenler” bildirisinin imzacılarındandı. Birçok üniversiteye başvuran Traş üniversiteler tarafından kabul edilmediği için geçirdiği psikolojik travma sonucu yaşamına son verdi. 

 

Eğitim Sen’den açıklama

Eğitim Sen üyesi ve Toplumsal Özgürlük gazetesi yazarı Tıraş’ın intiharının ardından Eğitim Sen Adana Şubesi bir açıklama yaptı: “Çukurova Üniversitesinde Barış İmzacısı üyemiz Ar. Gör. Mehmet Fatih Tıraş, barış imzacısı olduğu için görev süresi uzatılmadığı ve birçok üniversite tarafından kabul edilmediğinden geçirdiği psikolojik travma nedeniyle yaşamına son vermiştir. Başta ailesi, dostları olmak üzere tüm eğitim ve bilim emekçilerine başsağlığı diliyoruz.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 164

Alt Menü