Anasayfa EMEK Ankara'da kamu emekçilerine polis saldırısı

Ankara'da kamu emekçilerine polis saldırısı

Cuma, 10 Mart 2017 17:15
Yazdır PDF

Ankara27da kamu emekçilerine polis saldırısıH. Merkezi: İşsizlik fonundan yararlanmak için İŞKUR'a başvurmak isteyen kamu emekçilerine polis saldırısı gerçekleşti.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Ankara Şubeler Platformu, ihraç edilen kamu emekçilerinin işsizlik fonundan yararlanması için Mithatpaşa Köprüsü'nde bir araya gelerek, İŞKUR İl Müdürlüğü'ne doğru yürüyüşe geçti. İŞKUR önünde polisin saldırısına maruz kalan emekçilerin yüzlerine yakın mesafeden biber gazı sıkıldı.

 

“KHK gaspını asla kabul etmeyeceğiz”

Polis saldırısı sonrası bekleyişlerini sürdüren emekçiler, direnerek bir süre sonra içeri girmeyi başardılar. İşsizlik ödeneği için başvuru yapıldıktan sonra emekçiler adına açıklama yapan platform üyesi Rona Temelli, "Bugün işsizlikle mücadele etmesi gereken istihdamla görevli İŞKUR Genel Müdürlüğü, her yüz çalışanından 4'ünü işsiz bırakmıştır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yüzlerce çalışanını işten atmış ve binlerce aileyi mağdur etmiştir. Tek mesleği öğretmenlik olan binlerce kişi işsiz bırakılmıştır" dedi.

İhraç edilen 102 bin 143 kişiyi de İŞKUR'a başvurmaya çağıran Temelli, bin bir emekle derledikleri emeklerinin bir gecede çıkartılan KHK'lerle gasp edilmesini asla kabul etmeyeceklerini söyledi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 164

Alt Menü