Anasayfa EMEK Diam Vitrin işçisinin grevi 13. gününde

Diam Vitrin işçisinin grevi 13. gününde

Cuma, 23 Haziran 2017 11:55
Yazdır PDF

3diamvitrinH. Merkezi: Birleşik Metal İş Sendikası’na üye olmak istedikleri için 5 Haziran’dan itibaren aralıklar ile işten çıkarılan 95 Diam Vitrin işçisi, 10 Haziran’da greve başladı.

Sendikalaşma talepleri kabul edilip işlerine geri alınana kadar mücadeleye devam edeceklerini dile getiren işçilerin grevi, 13’üncü gününde devam ediyor.

Diam Vitrin işçilerinden Sevda Toprak, herkesin aynı haklardan yararlanması için toplu halde sendikalaşma kararı aldıklarını dile getirerek, “Hiçbir şekilde geri dönmeyi düşünmüyoruz” dedi.

Seda Yayla adlı işçi de, fabrikada çalışmaya devam eden arkadaşlarının içerideki mücadeleyi sürdüreceğini ifade ederek, “Onlar içeriden bizler dışarıdan, taleplerimizi haykıracağız” diye konuştu. Sendika taleplerinin karşısında sermayeyi "koruyan" polislere dair, “TOMA’ları görünce, ‘polis sermayenin yanında mı’ sorusu aklımıza takıldı” diyen Yayla, ne polisin ne de sermayedarların kendisini yıldıramayacağını belirtti. Yayla, “Sermayedarlar ve polisiyle devlet, hep birlikte bizim karşımızda ise, biz de işçi kardeşlerimiz ile dayanışmamız ile onların karşısında yer alacağız” diyerek, sözlerini sonlandırdı.

Bir süredir sendikalaşma mücadelesi yürüten Diam Vitrin işçileri, bu kez toplu işten çıkarma saldırısıyla karşı karşıya kaldılar.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü