Anasayfa EMEK Direnişteki KESK’liler 2 Temmuz şehitlerini andı

Direnişteki KESK’liler 2 Temmuz şehitlerini andı

Çarşamba, 28 Haziran 2017 19:09
Yazdır PDF

19437460 1546283692084616 1210416356405421301 n

İstanbul: KHK’yle ihraç edilen kamu emekçileri Kadıköy Altıyol’da sürdürdükleri direnişte Sivas Katliamı'nda yaşamını yitirilenler anıldı.

KHK’yle ihraç edilen KESK üyeleri Kadıköy Altıyol’da sürdürdükleri direnişte Sivas Katliamı'nın yıl dönümü vesilesiyle yaşamını yitirilenler anıldı.

Eylemde, “Sivas’ı unutma, unutturma”, “Dün Maraş’ta bugün Sivas’ta çözüm faşizme karşı savaşta” “Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek”, “Faşizme karşı omuz omuza” sloganları atıldı.

19 haftadır süren KHK zulmüne karşı direnişlerinin bu haftasını 2 Temmuz şehitlerine adıyarak, Nuriye ve Semih’in 112 gündür süren açlık grevi direnişlerini selamladılar.

Sivas şehitleri şahsında tüm devrim şehitleri adına saygı duruşuna geçildi. Basın açıklamasını direnişçiler adına okuyan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkez yöneticisi Songül Tunçdemir, “Tüm dünyanın gözü önünde 34 canımızla birlikte, sazımızı, sözümüzü, şiirlerimizi yaktılar. O günden bugüne ülkemizde, acılarımız dinmedi, her gün acılarımıza yenileri eklendi. Suçsuz günahsız nice evlatlarımız sorgusuz sualsiz infazlardan geçirildi. Patlatılan canlı bombalarla gözümüzün önünde canlarımız paramparça edildi.” dedi.

Madımak katliamın üzerinden 24 yıl geçmesine rağmen bu katliam aydınlatılıp sorumluları cezalandırılmadığı için ülkemizde yeni yeni katliamlar yaşandığını hatırlatan Tunçdemir, o gün Pir Sultan Abdal’ın heykelini yerlerde sürükleyenler bugün KHK ve OHAL zulmüyle kamu emekçilerini sorgusuz sualsiz işlerinden atanlar olduğunu hatırlattı.

Biz KHK ile işlerinden ihraç edilen KESK’li emekçiler olarak Madımak şehitleri nezdinde yaşanan tüm haksızlıklar için adalet isteyen Tunçdemir, 2 Temmuz katillerini ve sorumlularını affetmeyeceklerini belirtti. Eylem programı şiirler okunmasının ardından türküler eşliğinde semah dönülmesiyle sona erdi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü