Anasayfa EMEK İZDENİZ işçileri greve çıktı

İZDENİZ işçileri greve çıktı

Çarşamba, 12 Temmuz 2017 09:30
Yazdır PDF

izdeniz grev kararıH. Merkezi: İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketi İZDENİZ ile TDS arasındaki TİS görüşmelerinde anlaşma sağlanamayınca grev başladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketi İzmir Deniz İşletmeciliği Nakliyat Turizm ve Ticaret A.Ş. (İZDENİZ) ile Türk-İş'e bağlı Türkiye Denizciler Sendikası (TDS) arasında, 250 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamayınca, yolcu vapurları ve araba vapurlarında grev başladı.

Ocak ayından bu yana TDS ile İZDENİZ arasında süren görüşmeler, ücret zammı maddelerinde tıkandı. Son gün yapılan görüşmeden de sonuç çıkmayınca, sendika daha önce aldığı karar doğrultusunda bugün greve çıkma kararı aldı. İZDENİZ işçileri bugün saat 06.00’dan itibaren yolcu vapurları ve araba vapuru seferlerini durdurdu.

Karşıyaka ilçesindeki Bostanlı Vapur İskelesi önünde toplanan işçilerle birlikte açıklama yapan TDS Genel Başkanı Dr. Hasan Pekdemir, “Türkiye Denizciler Sendikası’nın 66 yıllık tarihinde ilk kez bir grev uygulamasına geçiyoruz. Bu şunu gösteriyor, biz gerçekten diyalogdan yana, barışçıl, her şeyi masa başında konuşarak, tartışarak çözüme ulaşmasını isteyen bir sendikayız. Politik olarak da yaklaşımımız böyle, ama maalesef İzmir Büyükşehir Belediyesi ile yaptığımız toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde bir sonuç alamadık. Dün akşam geç saatlere kadar Türk-İş bölge temsilcisi arkadaşlar ile Başkan Aziz Kocaoğlu’yla yaptığımız görüşmelerden de maalesef bir sonuç alamadık. Dolayısıyla görüşmelerden bir sonuç alamayınca da bu sabah itibariyle de grevi uygulamak durumunda kaldık” dedi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 164

Alt Menü