Anasayfa EMEK Schneider işçilerinden “Direnen Filistin halkına selam olsun” eylemi

Schneider işçilerinden “Direnen Filistin halkına selam olsun” eylemi

Perşembe, 27 Temmuz 2017 16:00
Yazdır PDF

shcneider iscilerinden filistin aciklamasiH. Merkezi: İsrail’in Filistin halkına dönük saldırılarında çok sayıda kişinin yaşamını yitirmesine bir tepki Çiğli Schneider Elektrik Fabrikası’nda çalışan işçilerden geldi. İşçiler fabrika çıkışında yaptıkları eylemde “Filistin halkı ile dayanışmayı sürdüreceğiz. Direnen Filistin halkına selam olsun” dedi.

İsrail’in Mescid-i Aksa’ya kısıtlamalar getirmesinin ardından Filistin halkının “Öfkeli Cuma”sına saldıran Siyonist İsrail güçleri çok sayıda kişiyi katletmişti. İzmir’de buna tepki gösteren Birleşik Metal İş üyesi Çiğli Schneider Elektrik Fabrikası’nda çalışan işçiler eylem düzenledi. Mesai giriş çıkışındaki eylemde “Filistin Halkı Yalnız Değildir” sloganları atıldı. 

 

“Direnen Filistin halkına selam olsun”

Basın açıklamasını okuyan BMİS İşyeri Temsilcisi Sedat Sadak, İsrail’in Filistin halkının yaşam hakkına saygı duymayarak abluka altına aldığını ifade ederek “Filistin topraklarında insanlar mülteci ve sürgün hayatı yaşıyor ancak bu yaşananlara karşı kimse sokağa çıkmıyor ve hükümetini, sermayesini İsrail’e karşı tutum almaya davet etmiyor. Filistin halkı bağımsız olmadıkça saldırılar sürecektir. Sermayenin ve emperyalizmin kirli yüzünü teşhir ediyor Filistin halkının ve tüm halklara uygulanan baskının son bulmasını istiyoruz. Filistin halkı ile dayanışmayı sürdüreceğiz. Direnen Filistin halkına selam olsun” dedi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 164

Alt Menü