Anasayfa EMEK And Pastel’de sendika düşmanlığına karşı direniş başladı

And Pastel’de sendika düşmanlığına karşı direniş başladı

Cumartesi, 29 Temmuz 2017 08:49
Yazdır PDF

insaat iscisi and pastelde direnisH. Merkezi: İstanbul’un Kartal Soğanlık bölgesinde yapımı devam eden And Pastel projesinde KEY Mühendislik bünyesinde çalışan İnşaat-İş Sendikası üyesi Enver Bişgin’in sendika düşmanlığı yapılarak işten atılmasına karşı İnşaat-İş Sendikası dün sabah erken saatlerinde eyleme geçti.

Sabah ilk olarak And Pastel şantiyesi işçi giriş kapısı önünde isminin Mahmut olduğunu öğrenilen Key Mühendislik bünyesinde çalışan bir yönetici, bağırıp çağırarak pankart açan işçilerin üzerine yürüdü. Aynı şekilde işçilerden karşılık alan söz konusu yönetici bu kez kaçarak, patronların koruyucusu polise sığındı.

 

Görüşme istedikleri işçilerin karşısına polis diktiler

Şantiyedeki eylemin ardından And Pastel satış ofisi önüne giden işçiler burada eylem hazırlığında iken Anadolu Grubu’ndan yetkililer işçilerden görüşme talep etti. Sendika yetkilileri ve işten çıkartılan işçi içeride Anadolu Grubu’ndan yetkililerle görüşürken, Tepe İnşaat yetkilileri polis eşliğinde satış ofisine geldiler. İşçilerin karşısına polisi çıkaran patronlar istediklerini bulamadılar.

Somut bir sonuç çıkmadığı görüşmede Anadolu Grubu yetkilileri, “sorunu yarın-öbür gün çözeceğiz, eylemi durdurun” gibi geçiştirici bir tutum aldılar. Bu tutum üzerine işçiler de pankart açarak eyleme başladı. 

 

insaat iscisi and pastelde direnis2


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 164

Alt Menü