Anasayfa EMEK Direnişe destek olmak, işten atılma sebebi

Direnişe destek olmak, işten atılma sebebi

Pazartesi, 31 Temmuz 2017 11:49
Yazdır PDF

IMG 20170729 WA0012H. Merkezi: İstanbul’un Kartal Soğanlık bölgesinde yapımı devam eden And Pastel projesi KEY Mühendislik bünyesinde çalışan İnşaat-İş Sendikası üyesi Enver Bişgin’in işten atılmasına ardından başlatılan direnişe destek olduğu gerekçesiyle Suphi Karataş’da işten atıldı.

Kendisinden özür dilenerek, bir haftalık ücretli izne çıkarılan Suphi Karataş, sendikal kimliği nedeniyle işten atılan Enver Bişgin’e destek verdiği için, kendisine herhangi bir bildirim yapılmaksızın işten atıldı. 

Suphi Karataş, geçen hafta fazla mesaiye kalmayı reddettiği için KEY Mühendislik bünyesinde çalışan ustabaşı Mustafa Kurucu’nun hakaret ve küfürlerine maruz kalmıştı. Sendika tarafından eylem kararı alınıp başlatılmak üzereyken KEY Mühendislik patronu Erdem KEY özür dileyerek Suphi Karataş’ı bir haftalık ücretli izne çıkardı.

Bugün gerekçe gösterilmeksizin işten atılan Suphi Karataş, iş yerine gittiğinde kendisine ve iş yerinde bulunan diğer işçilere yalan beyanlarla dolu bir tutanak imzalatılmak istendi. İşçilerin tutanağı imzalamaması üzerine Suphi Karataş, tutanağı yırtarak firmanın uygulamalarını teşhir etti.

İşten atılan işçiler meşru mücadele haklarını sonuna kadar kullanacaklarını belirtti.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 164

Alt Menü