Anasayfa EMEK Avılar Belediyesi’nde işçiler iş başı yaptı

Avılar Belediyesi’nde işçiler iş başı yaptı

Pazartesi, 31 Temmuz 2017 14:28
Yazdır PDF

7ROylVfh 400x400H. Merkezi CHP'li Avcılar Belediyesi'nde üç aylık maaşlarını alamadıkları için iş bırakma eylemi yapan işçilerin bu hafta sonuna kadar maaşlarının temin edilmesi bekleniyor.

CHP'li Avcılar Belediyesi'nde üç aylık maaşlarını alamadıkları için iş bırakma eylemi yapan işçilerin bu hafta sonuna kadar Belediye tarafından maaşlarının temin edilmesi bekleniyor.

Avcılar Belediyesi’nde çalışan 400 Fen İşleri Müdürlüğü ve 120 Park Bahçeler Müdürlüğü işçisi üç aylık maaşlarını alamadıkları için 6 gündür iş bırakma eylemi yaptı.

Avcılar Belediye Başkan Yardımcısı Burçin Baykal, işçilerin üye olduğu Türk-İş'e bağlı Belediye-İş Sendikası İstanbul 2 No’lu Şube Başkanı Erol Özdemir ile görüşerek, Baykal'ın maaşların bir kısmını Çarşamba, diğer kısmını ise Cuma günü ödeyecekleri sözünü vermesi üzerine işçiler işbaşı yaptı.

“Direnmekten vazgeçmeyeceğiz”

Belediye-İş Sendikası İstanbul 2 No’lu Şube Başkanı Erol Özdemir “Ücretler Cuma gününe kadar yatırılmadığı durumda tüm demokratik haklarımızı kullanarak direnmekten vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Özdemir, gerekçesi belirtilmeden Haziran ve Temmuz ayında işten çıkarılan sendika üyesi iki işçinin ise işe geri alınması amacıyla görüşmelerin sürdüğünü belirtti.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 162 1

Alt Menü