Anasayfa EMEK Fındıkta Adalet Yürüyüşü başladı: “AKP goruk çıktı!”

Fındıkta Adalet Yürüyüşü başladı: “AKP goruk çıktı!”

Pazartesi, 18 Eylül 2017 13:38
Yazdır PDF

findik yuruyusu 18eylul 15H.Merkezi: Tarım sektörünü tekelci şirketlere teslim eden AKP iktidarının, yüksek üretim maliyetleriyle bileği bükülen fındık üreticisine 7 liraya kadar düşen alım fiyatı çekmesi fındık üreticilerinde büyük tepkiye yol açmıştı. Fındık üreticileri pek çok kentte ve köyde eylemler düzenlemiş, fındık ağaçlarını kesmiş, AKP binaları önüne fındıklarını dökmüş ve son olarak eylemlerini CHP’nin çağrısıyla düzenlenen “Fındıkta Adalet Yürüyüşü”ne taşıma kararı almıştı.

Fındık üreticileri, Fındıkta Adalet Yürüyüşü için saat 11.00’da Ordu Büyükşehir Belediyesi önünde bir araya geldi. Demokratik kitle örgütlerinin, emek ve meslek örgütlerinin, siyasi partilerin de destek verdiği açıklamada CHP Giresun İl Başkanı Necati Tığlı konuştu. Fındık üreticilerinin bir yıllık emeklerinin karşılığını alamadığını, borçlarını ödeyemez, çocuğunu okula gönderemez hale geldiğini söyleyen Tığlı, “Ne kadar korkuturlarsa korkutsunlar, ne kadar baskı kurarlarsa kursunlar üreticiler seslerini duyurmak için yürüyecek” dedi.

Fındıkta Adalet Yürüyüşü, üç gün boyunca 50 kilometrelik Ordu-Giresun yolunda sürecek ve 20 Eylül’de Giresun’daki Fındıkta Adalet Mitingi ile son bulacak.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 162 1

Alt Menü