Anasayfa GENÇLİK Sarıgazi’de YDG okurlarından eğitim çalışması

Sarıgazi’de YDG okurlarından eğitim çalışması

Pazartesi, 21 Kasım 2016 14:22
Yazdır PDF

sarigazide egitim calismasiİstanbul: Sarıgazi Yeni Demokrat Gençlik okurları geçtiğimiz haftalarda yapılan tartışmalar ile birlikte daha önce devam eden ama gelişen süreçle birlikte aksaklıklar nedeniyle bir dönem ara verilen eğitim çalışmalarına yeniden başladı.

Bu hafta yapılan eğitim çalışmasından tartışılan ilk konu “çalışma tarzı” üzerine oldu. Devrimci mücadelenin, “amir-memur ilişkisi”ne karşı devrimci bireylerin gelişimi açısından panzeri olduğu belirtildi. Sorunlara dair tespit yönümüzün güçlü olduğu ancak bunu pratik ayağını örmekte birtakım eksikler yaşandığı üzerine konuşuldu. Bu yüzden de güncel gelişmelerin politik yönlerini hızlı bir şekilde tespit ederek, çözüm üretme ve inisiyatif alarak müdahale etme konusunda resfleksin gelişmesi gerektiği üzerine tartışmalarla çalışma sürdü.

 

“Emperyalizm ve Ortadoğu” konusu üzerine tartışma

Son olarak ise ATİK’li devrimci tutsak Müslüm Elma tarafından kaleme alınan ve Özgür gelecek gazetesinde 3 sayı olarak yayınlanan “Emperyalizm ve Ortadoğu” başlıklı yazının birinci bölümü okundu. Bu yazı ekseninde emperyalistlerin Suriye’de halkın kendi kaderini tayin etme hakkına doğrudan müdahale ettiğine, yeraltı kaynaklarından faydalanmak üzere bir dizi politika geliştirmeye devam ettiğine ve buradan doğru emperyalist devletler arası bir çıkar kavgasının başladığına değinildi.

Bir sonraki hafta gerçekleştirilecek toplantının konusu belirlenerek çalışma sonlandırıldı.