Anasayfa GENÇLİK MEÜ Rektörü Çamsarı durmak bilmiyor

MEÜ Rektörü Çamsarı durmak bilmiyor

Cuma, 02 Aralık 2016 14:53
Yazdır PDF

mersinMersin: Geçtiğimiz yıl üniversite yönetiminin desteği ve polis iş birliği ile faşist gruplara düzenletilen, ırkçılığı ve halk düşmanlığı dünyaca bilinen Nihal Atsız anmasını protesto eden 42 öğrenciye uzaklaştırma verildi.

Rektörler arası kurul başkanı olan ve R.T. Erdoğan’a olan yakınlığıyla bilinen Mersin Üniversitesi (MEÜ) Rektörü Ahmet Çamsarı, polis iş birliği ile öğrenci kıyımına ara vermeden devam ediyor. Geçtiğimiz yıl okulda izin verilerek düzenlettirilen faşist Nihal Atsız anmasını protesto eden çok sayıda öğrenci gözaltına alınmış ve tutuklanmıştı, sonrasında ise 42 öğrenciye soruşturma açılmıştı. Açılan soruşturmaların cezaları geçtiğimiz günlerde fakültelere bildirildi. Bildirilen karar neticesinde gelecek dönem 1’er ve 2’şer dönem olmak üzere 42 öğrenci uzaklaştırıldı.

Öğrenciler susmayacak

Mersin Üniversitesi öğrencileri ise geçen eğitim yılı sürecinden bu yana artarak devam eden baskılara karşı Cumartesi günü saat 12.30’da İnsan Hakları Derneği Mersin Şubesi’nde (İHD) basın toplantısı gerçekleştirecekler.