Anasayfa GENÇLİK Bir araya gelen gençlik örgütlerinden birlikte mücadele vurgusu

Bir araya gelen gençlik örgütlerinden birlikte mücadele vurgusu

Cumartesi, 17 Aralık 2016 17:39
Yazdır PDF

fotolarH. Merkezi: DEV-GÜÇ, Devrimci Yolda Devrimci Gençlik, SGDF ve YDG "Faşizme karşı birleşik mücadele için gençlik var" panelinde bir araya geldi.

Panelde, sürecin birlikte mücadeleyi zorunlu kıldığı vurgusu öne çıktı.

Gençliğin Devrimci Gücü (DEV-GÜÇ), Devrimci Yolda Devrimci Gençlik, Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) ve Yeni Demokrat Gençlik (YDG) Taksim'de bulunan Önder Babat Kültür Merkezi'nde "Faşizme karşı birleşik mücadele için gençlik var" şiarıyla bir panel yaptı.

4 gençlik örgütünden temsilciler tek tek söz alarak sürece dair değerlendirme yaptı. Panelde ilk sözü Devrimci Yolda Devrimci Gençlik adına konuşan Ezgi Önalan, gençliğe üniversitelere, liselilere, genç kadınlara, yönelik saldırılara dikkat çekti, "Bizler saraya, piyasaya biat olmayacağı" dedi.

DEV-GÜÇ adına konuşan Hasan Karadirek, AKP'nin hergün ezilen kesimlere saldırdığını belirtti. Sürecin birleşik mücadeleyi zorunlu hale getirdiğini vurgulayan Karadirek, bu süreçte politika üretmenin esas olduğunun altını çizdi.

fotoooYDG okuru Fatih Hatayoğlu, devletin Suuç, Ankara ve diğer katliamlarla kendisine muhalif olan yok etmek istediğine dikkat çekti. Özyönetim direnişlerinin devletin korkulu rüyası olduğunu ifade eden Hatayoğlu, 15 Temmuz'dan sonra ise devrimci demokrat güçleri tamamen yok etmeye çalıştığını söyledi. 4 gençlik örgütü olarak çıkış noktalarının gençliğe dair saldırıyı gençlik cephesinden durdurmak olduğunu kaydetti.

SGDF adına konuşan Oğuz Yüzgeç, hedeflerinin daha çok gençlik örgütleriyle bir araya gelmek olduğunu söyledi. 10 Ekim katliamından sonra ihtiyaç duyulan bir araya gelişler bir deneyim oluşturduğunu dile getiren Yüzgeç, 'Suruç için adalet' kampanyası birçok gençlik örgütünün bir araya geldiği bir kampanya olduğunu hatırlattı. Yüzgeç, kendi dar örgütsel çıkarlarının gençlik hareketinin çıkarlarının ötesinde görmediklerini kaydetti.

Kaynak: Etha


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü