Anasayfa GENÇLİK YDG Ege Bölgesi’nde alt konferans gerçekleştirdi

YDG Ege Bölgesi’nde alt konferans gerçekleştirdi

Salı, 20 Aralık 2016 10:12
Yazdır PDF

15592312 10154377547683661 463225002 nİzmir: 24-25 Aralık günlerinde “OHAL’de direnmeli” şiarıyla İstanbul’da gerçekleştirilecek Yeni Demokrat Gençlik’in 11. konferansı öncesinde Ege Bölgesi’nde alt konferans yapıldı.

18 Aralık Pazar günü İzmir Yeni Demokrat Gençlik, Narlıdere Cemevi’nde bu sene İstanbul'da 11’incisi düzenlenecek olan konferansa hazırlık için alt konferans düzenledi. Konferans Aliboğazı'nda şehit düşen halk savaşçılarına ithafen tüm devrim şehitleri adına saygı duruşuyla başladı.

Geçmiş süreç sunumuyla devam eden alt konferansta, politik tartışmaların yanı sıra bu tartışmalar ekseninde gerçekleşen pratik süreç tartışıldı. Yapılan tartışmalarda olumlu-olumsuz yönlerin irdelendiği sunumda özellikle işleyiş ve T.Kürdistanı'nda sokağa çıkma yasaklarıyla beraber yakıp yıkılan kentlere yönelimin olumlu bir pratik olduğu ifade edildi.

Politik gündem sunumunda ise ülkenin içerisinde olduğu politik atmosfer, ülkenin iç ve dış politikası ve ekonomik durumu ele alındı. Sunumda özellikle AKP hükümetinin saldırılarını artmasının bir o kadar da sıkışmışlığını gösterdiği belirtildi.

Kadın sunumunda ise alanlarda oluşturulan kadın komisyonlarının önemi, örgütlenen kampanya çalışmalarının kadın yüzünün oluşturulmasındaki yaşanan gelişme ve devrimci örgütlerde kadın sorunu tartışıldı.

Yapılan sunumların ardından geçtiğimiz günlerde Aliboğazı'nda şehit düşen halk savaşçıları için konuşmalar yapıldı. Şehitlerin bayraklarını devralmak ve mücadeleyi büyütmenin önemi vurgulanan konuşmaların adından konferans sona erdi.