Anasayfa GENÇLİK YDG, İstanbul’da alt konferans gerçekleştirdi

YDG, İstanbul’da alt konferans gerçekleştirdi

Çarşamba, 21 Aralık 2016 10:02
Yazdır PDF

me herdem berxwedaİstanbul: 24-25 Aralık’ta İstanbul’da “OHAL’de direnmeli” şiarıyla düzenlenecek YDG 11.Konferansı için, İstanbul’da YDG’liler tarafından alt konferans gerçekleştirildi.

20 Aralık Salı günü gerçekleştirilen alt konferans, devrim şehitleri için saygı duruşuyla başladı. Saygı duruşunun ardından geçmiş süreci tartışan YDG’liler, 10. konferanstan bu yana düzenlenen kampanyaların konulan hedefler doğrultusunda gerçekleştiği, aynı zamanda gerçekleşen kampanyaların politik gündeme uygun kampanyalar olduğu üzerine tartıştılar.

Kadın sunumunda ise gerçekleştirilen genç kadın buluşmalarının ve kadın komisyonlarının, YDG’de kadın mücadelesi için bir ivme kazandırdığı üzerine tartışma yürütüldü.

Lise sunumunda, ülkede genelinde direkt liselilerin gündemini işgal eden süreçler olmasına rağmen, YDG olarak özgün lise çalışması yapmada eksik kalındığı vurgulandı.

Son olarak tartışılan politik gündem sunumunda ise 1 sene boyunca yaşanılanlar tartışıldı.  Suriye özgülünde Ortadoğu’da süren savaş, 15 Temmuz darbe girişimi ve OHAL’de yaşanılanlar tartışıldı. Konferansa dair son hazırlıkların planlanmasının ardından alt konferans sonlandırıldı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü