Anasayfa GENÇLİK Hacettepe Üniversitesi’nde Kürt öğrencinin ödevine ÖGB “müdahalesi”

Hacettepe Üniversitesi’nde Kürt öğrencinin ödevine ÖGB “müdahalesi”

Perşembe, 22 Aralık 2016 10:21
Yazdır PDF

beytepe ali ismail korkmaz amfisi etkinligi 04 03 14 004 AAAnkara: Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’nde, Ali İsmail Korkmaz amfisinde oturan iki öğrenci ÖGB’nin keyfi müdahalesine mahruz kaldı.

Öğrencilerin oturduğu sırada yanlarına gelen ÖGB’nin ; “eylem mi yapacaksınız” sorusunu öğrenciler şaşkınlıkla karşıladı. Kısa bir süre sonra tekrar gelip öğrencilerin ödevlerine bakarak “yanınızdaki kartonla ne ima etmeye çalışıyorsunuz, müdahale edeceğiz” gibi söylemlerde bulundular.

 

“Bunu Kürt olduğumuz için yapıyorlar”

Öğrenciler yemekhaneye giderken yanlarındaki ödevi emanete bıraktılar. ÖGB ise öğrencilerin ödevlerini emanet ettikleri yerden zorla alıp güvenlik ofisine götürdü.

Öğrencilerin durumu öğrenip ofise gitmesi üzerine ÖGB şefi öğrencilere sert bir dille “amacınız ne” gibi sorular yöneltti. Ödevi zorla alma sebebi olarak ise büyük harflerle İngilizce “biliyor musunuz” yazısının yazması gösterildi. Ödevi yırtılmış biçimde teslim alan öğrenciler durumu şikayet edeceklerini ve bu uygulamanın Kürt oldukları için keyfi olduğunu belirttiler.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü