Anasayfa GENÇLİK "OHAL'i, KHK'ları, soruşturmaları tanımıyoruz!"

"OHAL'i, KHK'ları, soruşturmaları tanımıyoruz!"

Perşembe, 05 Ocak 2017 13:53
Yazdır PDF

İzmir gennçlik örgütleri basın toplantısıİzmir: Eğitim-Sen ve Gençlik Örgütleri OHAL'e, KHK'lara, katliamlara, saldırılara ve soruşturmalara karşı bir basın toplantısı düzenledi.

İzmir'de Eğitim Sen 3 No'lu Şube ile aralarında Yeni Demokrat Gençlik'in de olduğu gençlik örgütleri OHAL'i, KHK'ları, katliamları, saldırıları, soruşturmaları, ihraçları ve tutuklamaları basın toplantısıyla protesto etti.

Eğitim-Sen İzmir 3 No'lu Şube'de düzenlenen basın toplantısın da duvara "OHAL'i, KHK'ları, soruşturmaları tanımıyoruz!" yazılı ozalit asıldı.

Basın açıklamasını okuyan İlker Savran, Tayyip Erdoğan'ın başkan olmak için ülkeyi kan gölüne çevirdiğini, gazetecileri tutukladığını, üniversitelilerin baskı altına almaya çalışıldığını, akademisyenlerin ve öğretmenlerin ihraç edildiğini, milletvekilleri ve belediye başkanlarının tutuklanarak belediyelere kayyum atandığını belirtti.

"Omuz omuza mücadeleyi büyüteceğiz"

KESK tarafından İzmir'de yapılacak mitingin bildirilerini Ege Üniversitesi'nde dağıttıkları için darp edilerek gözaltına alındıklarını hatırlatan Savran, bununla birlikte Üniversite'nin de bildiri dağıtımı yapan öğrencilere soruşturmalar açtığını ifade etti.

Üniversite'de muhalif olan herkesi sindirmek istediğini dile getiren Savran, "68'lerden beri üniversitelerin tarihi gericiliğe, baskılara, soruşturmalara karşı direnenlerin tarihidir" dedi.

Toplumsal muhalefeti sindirmek için OHAL'in, KHK'ların, katliamların, tutuklamaların yoğun olarak yaşandığı bir süreçten geçtiklerini dile getiren Savran, laiklik bayrağını kampüslerden sokaklara yükselteceklerini, baskılara, soruşturmalara, uzaklaştırmalara karşı omuz omuza mücadeleyi büyüteceklerini vurguladı.

Basın açıklamasının ardından basın toplantısı sonlandırıldı.