Anasayfa GENÇLİK Başkanlığa hayır, karşısında gençlik var

Başkanlığa hayır, karşısında gençlik var

Perşembe, 12 Ocak 2017 17:09
Yazdır PDF

DSC 0037İzmir: Gençlik örgütleri "Başkanlığa Hayır Gençlik Var" şiarıyla İzmir'de bir basın toplantısı düzenledi.

Gençliğin Devrimci Güçleri (DEV-GÜÇ), Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF), Devrimci Yol’da Devrimci Gençlik, Sosyalist Öğrenci Hareketi (SÖH), Yeni Demokrat Gençlik (YDG) "Başkanlığa Hayır Gençlik Var" şiarıyla gerçekleştirdiği toplantıda gençliğin teslim alınamayacağı belirtti.

ESP İzmir İl Binası'nda düzenlenen açıklama da ilk olarak konuşan Devrimci Yolda Devrimci Gençlik üyesi Mahir, başkanlık sisteminin karşısında gençlik örgütlerinin birleşik mücadelesinin önemini vurguladı.

Gençlik örgütleri adına basın metnini SGDF MYK üyesi Gözde Sivaslıoğlu okudu.

Sivalıoğlu "AKP iktidarı altında geçen 15 yıl boyunca, üniversitler büyük saldırılara maruz kalmış ancak diktatöre teslim olmamıştır. Erdoğan’ın teslim almak için her türlü yola başvurmaktan çekinmediği ve her hamlesiyle köşeye sıkıştırmaya çalıştığı üniversite, ilan edilen OHAL ve beraberinde çıkarılan KHK’ler eliyle, Saray’a biat eden kurumlar haline getirilmeye çalışılıyor. Bir darbe ürünü olan YÖK, olağanüstü yetkilerle Saray’a hizmet ediyor" dedi.

Aynı zaman da bahsi geçen açıklamada AKP hükümetinin 14 yıllık süreci boyunca sadece gençliğe değil toplumsal dinamiklerin bir bütünün saldırdığı söylendi. Kadınların, LGBTİ+'ların, Alevilerin ve tüm ezilenlerin AKP hükümetinin zulmünden pay aldığını vurguladı.

Sivaslıoğlu aynı zaman da Başkanlık sistemi karşısında devrimci demokrat örgütler olarak birleştiklerini ve OHAL süresi boyunca yaşanacak olan saldırılara birlikte mücadele edip, gençlik olarak teslim olmayacaklarını belirterek, açıklama sona erdi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü