Anasayfa GENÇLİK “Başkanlığa hayır” diyen gençlik örgütlerinden birleşerek direnme çağrısı

“Başkanlığa hayır” diyen gençlik örgütlerinden birleşerek direnme çağrısı

Cuma, 13 Ocak 2017 18:02
Yazdır PDF

ankarada genclik orgutlerinden basin toplantisiAnkara: Sosyalist Gençlik Dernekleri (SGD), Gençliğin Devrimci Güçleri (DEV-GÜÇ), Devrimci Yol’da Devrimci Gençlik, Sosyalist Öğrenci Hareketi (SÖH) ve Yeni Demokrat Gençlik (YDG) “Başkanlığa hayır, gençlik var” şiarıyla İHD Ankara şubesinde basın toplantısı düzenledi.

“AKP iktidara geldiği günden beri kendisinden olmayanı susturmak ve susturmak için her türlü zorbalığı yaptı, basın kuruluşları ve derneklerin kapatıldığını, binlerce gazeteci, aydın, akademisyen ve yazarın tutuklandı” denilen basın toplantısında, “AKP ve saray iktidarı, başkanlık rejimini hayata geçirebilmek için referanduma hazırlanıyor. Bu referandumun diktatör ile teslim olmayanlar arasında yaşanacağı açıktır. Erdoğan, sandıktan istediği sonucu çıkartmanın planları ile başkanlık hayalleri kura dursun, bu coğrafyada baş eğmeyen, teslim alınamayan bir gençlik var. Gençlik, başkanlık dayatmasını sokakta durduracağımızı ilan ediyoruz” vurgusu yapıldı.

 

“Başkanlığa hayır”

Giderek yaşamın her alanını hedef alan OHAL’in, sivil darbenin en açık görüntüsü olduğunu vurgulayan Gençlik Örgütleri, “Diktatöre karşı birleşerek direnmekten başka yol kalmamıştır. Bir tarafta diktatör, diğer tarafta teslim olmayanlar vardır. Gençliğin birlikte mücadelesi bu baskı ve zorbalık düzenini yenebilecek, faşizme karşı mücadeleyi en ön saflarda verebilecek güçtür. Gençlik, birleştikçe mutlaka kazanacaktır. Başkanlık rejimi, diktatörlük rejimidir. Gençlik, diktatörü durdurmak için başkanlığa hayır diyor” dedi.

Erdoğan’ın teslim almak için her türlü yola başvurmaktan çekinmediği ve her hamlesiyle köşeye sıkıştırmaya çalıştığı üniversitelerin de ilan edilen OHAL ve çıkarılan KHK’lerle, saraya biat eden kurumlar haline getirilmeye çalışıldığı, darbenin ürünü olan YÖK’ün, olağanüstü yetkilerle diktatörlüğe hizmet ettiği vurgulandı.

 

“Gençlik kavgada”

Üniversitelerde, sokaklarda, meydanlarda gençliğin bulunduğu her alanda başkanlığın karşısına çıkacaklarını söyleyen gençlik örgütleri, “Gençlik, Saray’ın baskıları ile yılmadığını onun tehditleri ile sinmeyeceğini, sonuçta mutlaka diktatörün yenileceğini herkese göstermek için kavgada olacak” şeklinde açıklamalarını sonlandırdılar.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü