Anasayfa GENÇLİK Antakya “Gençlik Var” Hayır startını verdi

Antakya “Gençlik Var” Hayır startını verdi

Pazartesi, 13 Şubat 2017 12:19
Yazdır PDF

yenidemokratgençlikH. Merkezi: Referandum çalışmasının startını veren Antakya Gençlik Var, diktatörlüğe karşı mücadele edeceklerini vurguladı. Faşizme karşı birleşik mücadeleyi savunan Antakya Gençlik Var, “Diktatöre karşı birleşerek direnmekten başka yol kalmamıştır” dedi.

Antakya Gençlik Var, düzenlediği basın toplantısıyla referandum çalışmasının startını verdi. Gençlik Var, diktatörlüğe karşı birlikte mücadele yürütme çağrısı yaptı.

Referandumun diktatör ile teslim olmayanlar arasında geçeceği kaydedilen açıklamada, “Erdoğan, sandıktan istediği sonucu çıkarmanın planları ile başkanlık hayalleri kura dursun, bu coğrafyada baş eğmeyen, teslim alınamayan bir gençlik var. Gençlik, başkanlık dayatmasını sokakta durduracağını ilan ediyor” denildi.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından yaşanan hukuksuzlukların hatırlatıldığı açıklamada, OHAL kararnameleriyle faşizmin giderek derinleştiğinin altı çizildi. Yaşamın her alanını hedef alan OHAL uygulamalarının, Saray darbesinin en açık görüntüsü olduğu ifade edilen açıklama, şöyle devam etti: “Diktatöre karşı birleşerek direnmekten başka yol kalmamıştır. Bir tarafta diktatör, diğer tarafta teslim olmayanlar vardır. Gençliğin birlikte mücadelesi bu baskı ve zorbalık düzenini yenebilecek, faşizme karşı mücadeleyi en ön saflarda verebilecek güçtür. Gençlik birleştikçe mutlaka kazanacaktır. Başkanlık rejimi, diktatörlük rejimidir. Gençlik diktatörü durdurmak için ‘başkanlığa hayır’ diyor.

Antakya “Gençlik Var” bileşenleri şu şekilde: Gençliğin Devrimci Güçleri, Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu, Devrimci Yolda Devrimci Gençlik, Sosyalist Öğrenci Hareketi, Yeni Demokrat Gençlik.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü