Anasayfa Güncel “Şantiye Gazetesi’’ çıkıyor!

“Şantiye Gazetesi’’ çıkıyor!

Perşembe, 05 Ocak 2017 13:23
Yazdır PDF

fotoH.Merkezi: İnşaat İş yaptığı duyuru ile  “Şantiya Gazetesinin” çıkacağını duyurdu.

“İnşaat işçisinin sesi soluğu, sendikamızın süreli-kurumsal yayını ”Şantiye Gazetesi” için tüm üyelerimizden yazınsal ürün (makale, haber, öykü, şiir vs.) bekliyoruz” şeklinde yaptığı duyuru ile işçilerden yazılar bekliyor.

Şantiye Gazetesi’nin ilk sayısından sonra Ankara Gar’ında yaşanan patlamayla birlikte ölümsüzlüğe uğurlanan dostlarının ardından kesintiye uğradığını dile getirdi.

“Sendikamızın her tuğlasında, her kerpicinde büyük emekleri olan arkadaşlarımızla beraber ve ilk harcını büyük yokluklar içerisinde çıkartmayı başardığımız şantiye gazetesini yeniden çıkartma kararı aldık” diyerek gazeteyi ilk olarak iki aylık çıkarmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Gazetenin içeriğine dair bilgi veren sendika üyeleri, gazetenin sekiz sayfadan oluşacağını, inşaat işçisinin haklarının da olduğunu gösteren hukuk köşesinden, en çok ölümün yaşandığı inşaat sektörüne dönük işçi güvenliğini ilgilendiren köşenin de yer alacağı dile getirdi.

“İşçi deneyim yazıları yer alacak”

Ayrıca, inşaat işçilerinin yaşadıkları direnişler de her sayıda deneyim olarak gazete sayfalarımızda yerini alacak. Diğer taraftan ise gazetemizde, siz inşaat işçisi üyelerimizin ve üye olmayan tüm inşaat işçisi dostlarımızın kendi yazdıkları ürünler de yer alacak. Bu kimi zaman şantiyede yaşanan bir iş “kazası” kimi zaman şantiyede yaşanan bir haksızlık, kimi zaman yemeklerde ve koğuşlarda yaşanan sorunlar olabileceği gibi inşaat işçisinin yeteneklerini açığa çıkartan öykü veya şiirler de yer alacak”  şeklinde bilgi verdi.

Sendika üyeleri inşaat işçilerinden şiir, öykü, deneyim, fotoğraf, öneri, eleştiri, sorunlarını anlatan yazı, sesini diğer inşaat işçisi arkadaşlarına duyurmak isteyen tüm inşaat işçilerinin tüm konularla ilgili yazı beklediklerini belirtti.