Anasayfa Güncel DBP’li 4 belediye eş başkanı tutuklandı

DBP’li 4 belediye eş başkanı tutuklandı

Cuma, 06 Ocak 2017 09:45
Yazdır PDF

DBPli 4 belediye eş başkanı tutuklandıH. Merkezi: T. Kürdistanı’nda süren siyasi soykırım operasyonunda 4 DBP’li eş başkan daha tutuklandı.

Amed’in Pasûr (Kulp) Belediye Eş Başkanı Sadiye Süer Baran, 11 günlük gözaltı süresinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı. Riha’da da Wêranşar (Viranşehir) Belediye Eş Başkanı Emrullah Cin ile Heweng (Bozova) Belediye Eş Başkanları Zeynel Taş ve Fatma Doğan tutuklandı.

26 Aralık’ta evine düzenlenen baskınla gözaltına Sadiye Süer Baran’ın, belediyenin Şenyayla’da 2014 yılında düzenlediği 2. Geleneksel “Şenyayla Doğa ile Buluşma ve Kültür Festivali’nde yaptığı konuşma gerekçe gösterilerek tutuklandığı öğrenildi.

İstanbul Beşiktaş’taki saldırının ardından başlatılan gözaltı operasyonları kapsamında Riha’da gözaltına alınan yaklaşık 250 kişi arasında Wêranşar Belediye Eş Başkanı Emrullah Cin ile Heweng Belediye Eş Başkanları Zeynel Taş ve Fatma Doğan da bulunuyordu. Savcılık ifadelerinin ardından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen Cin, Taş ve Doğan, "Örgüt üyesi olma" iddiasıyla tutuklandı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü