Anasayfa Güncel Devrimci Parti: “Karadeniz’de asi çocuk, Rojava’da hırçın dalga…”

Devrimci Parti: “Karadeniz’de asi çocuk, Rojava’da hırçın dalga…”

Pazar, 08 Ocak 2017 11:03
Yazdır PDF

dogan kirefe2H. Merkezi: Devrimci Parti MYK’sı resmi internet sitesinden yaptığı açıklama ile dün DAİŞ’le yaşanan çatışmada şehit düşen BÖG savaşçısı Muzaffer Kandemir’in (Doğan Kırefe) mücadelesini sahiplendiğini açıkladı.

Karadeniz’de asi bir çocuk, Rojava’da IŞİD çetelerine karşı hırçın bir dalga olan Muzaffer Kandemir ölümsüzdür” diyen Devrimci Parti açıklamasını “Muzaffer Kandemir’in IŞİD’in kalesi Rakka’da vermiş olduğu bu destansı mücadele ve cesareti; Ankara, Suruç, Diyarbakır, Reina, Orlondo, Berlin katliamlarının ve daha nicelerinin hesabıdır. Muzaffer Kandemir, IŞİD çetelerinden ve onu besleyen AKP-Saray iktidarından hem doğup büyüdüğü topraklarda, hem de Rojava topraklarında hesap sormuştur” sözleriyle sürdürdü.

 

“Muzaffer zihinlerimize kazınacak, mücadelemizin ışığı olacaktır”

Bugün Muzaffer Kandemir’in mücadelesi, zincirlerini kıran bir işçinin öyküsüdür, sıradan bir inşaat işçisi olarak Türkiye topraklarında verilmiş, işçi sınıfı mücadelesinin mütevazi bir örneğidir; Muzaffer Kandemir’in mücadelesi Enternasyonalizm bayrağının yükseldiği ve devrimci kavganın zafere yürüdüğünün kanıtıdır” diyen Devrimci Parti, açıklamasını şu şekilde sonlandırdı:

Muzaffer Kandemir (Doğan Kırefe) yoldaşın taşımış olduğu devrimin, sosyalizmin ve enternasyonalizmin bayrağı yere düşmeyecektir; IŞİD çeteleri ile savaşta ölümsüzleşen nice enternasyonalist devrimci gibi o da zihinlerimize kazınacak, adı mücadelemizin ışığı olacaktır!