Anasayfa Güncel Yoğun kar yağışı bir çok ili etkisi altına aldı

Yoğun kar yağışı bir çok ili etkisi altına aldı

Pazartesi, 09 Ocak 2017 09:25
Yazdır PDF

kar yağışıH.Merkezi: Başta İstanbul olmak üzere 3 gündür süren yoğun kar yağışı nedeniyle birçok il etkilendi.

Kara, deniz ve hava trafiğini etkileyen kar yağışı nedeniyle birçok ilde okullar 9 Ocak Pazartesi günü tatil edildi. İstanbul’da da bugün okullar tatil edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezinin (AKOM) uyarısına göre, yoğun ve kuvvetli kar yağışının bugün ve yarın da etkili olması bekleniyor.

İstanbul'da Perşembeye kadar kar ve karla karışık yağmur etkili olacak.

Kar yağışı İstanbul başta olmak üzere birçok ili etkisi altına aldı.

Etkili olan kar yağışı ulaşım başta olmak üzere birçok sorunu da beraberinde getirdi. Birçok ilde okullar 9 Ocak Pazartesi günü tatil edildi.

Cuma günü başlaya kar yağışı yoğun bir şekilde devam eden İstanbul'da, sıcaklık sıfırın altına düştü. Kar yağışı nedeniyle THY bir çok uçak seferlerini iptal etti.

İstanbul Valiliği, eğitim ve öğretime 9 Ocak günü için ara verildiğini açıkladı. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Vali Vasip Şahin, "İlimizde zaman zaman devam eden kar yağışı ve yoğun buzlanma nedeniyle eğitim-öğretime yarın (Pazartesi) 1 gün süre ile ara verilmiştir" dedi.

Çanakkale'de iki gün boyunca etkili olan kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle kent merkezi ile 8 ilçesindeki tüm okullar yarın tatil.

Gelibolu'da ise okullar iki gün tatil edildi. İl merkezindeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin bir gün idari izinli sayılacağı bildirildi.

Bursa, Zonguldak ve Düzce Akçakoca'da gibi 36 ilde okulların tatil edildiği belirtildi.