Anasayfa Güncel Çamburnu yangınında rant şüphesi

Çamburnu yangınında rant şüphesi

Pazartesi, 09 Ocak 2017 13:08
Yazdır PDF

surmenede orman yanginiH. Merkezi: Trabzon’un Sürmene ilçesi Çamburnu mevkiinde çıkan orman yangınında 15-20 hektar kadar bir alanın kül olduğu belirtiliyor.

Trabzon’un Sürmene ilçesi Çamburnu mevkiinde dün akşam saatlerinde orman yangını çıktı. Henüz neden çıktığı belirlenemeyen orman yangınına sarp arazi nedeniyle müdahale edilemedi. İlçeye çok sayıda itfaiye ve AFAD ekipleri gönderilmesine rağmen 15-20 hektar kadar bir alanın kül olunmasına engel olunamadı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yanan orman sahalarının bir yıl içerisinde ağaçlandırıldığını belirterek, “Yanan alanlar kati surette başka maksatla tahsis edilemez” değerlendirmesinde bulundu.

 

“Sürmene’de ağaçların yanması rantiye için yapılan katliamdır”

Sürmene’deki orman yangının ardından sosyal medyada “Katar Emirinin üç hafta önce iki saat boyunca havadan Trabzon şehri gösterildiği ve peşkeş çekilmeye çalışıldığı” değerlendirmeleri yapıldı. Katar Emirine pazarlanmaya çalışıldığı değerlendirmeleri yapılan bölgelerden birinin de Çamburnu ormanı olduğu değinilen açıklamalarda, kışın ortasında yaşanan yangının tamamıyla buna hizmet ettiği belirtildi.

Ayrıca bölge halkı “Sürmene’de Çamburnu’nda ormanlık alan yanıyor ciğerlerimiz oksijensiz kalacak. Sürmene’de ağaçların yanması rantiye için yapılan katliamdır” değerlendirmelerinde bulundu.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü