Anasayfa Güncel Hasan Ferit Gedik’in katili Mesut Tarhan tahliye edildi!

Hasan Ferit Gedik’in katili Mesut Tarhan tahliye edildi!

Çarşamba, 11 Ocak 2017 18:20
Yazdır PDF

Hasan Ferit Gedikin katili Mesut Tarhan tahliye edildiH. Merkezi: Uyuşturucuya ve yozlaşmaya karşı Maltepe Gülsuyu’nda yapılan protesto yürüyüşünde katledilen Hasan Ferit Gedik’in, katili Mesut Tarhan tahliye edildi.

Maltepe Gülsuyu’nda, uyuşturucuya ve yozlaşmaya karşı yapılan protesto yürüyüşünde Hasan Ferit Gedik’in öldürülmesine ve 9 ESP üyesinin yaralanmasına ilişkin görülen dava bugün (11 Ocak) devam edildi. Duruşma salonunun olduğu B blok -3. katta asansörler iptal edildi. Adliye içinde de polisler bekledi.

 

Emrah Ok kendini aklamak için “DHKP-C örgütü beni ve ailemi tehdit ediyor”

Taraf avukatları ise dosyadaki eksikliklerin giderilmesini talep ederken tutuklu sanıklardan Mesut Turhan, “38 aydır tutukluyum. Hasan Ferit olayında İstanbul’da değildim. Neye dayanarak ben çete lideri olarak görülüyorum? Ben ne demişim, ne söylediğimi yapmışlar? Çete yoktur, biz mahalleden arkadaşız” dedi. Söz alan tutuksuz sanıklardan Emrah Ok ise, “Ben neden silah taşıyorum kimse sormuyor. Kapımın önünde 3 kez silahlı saldırıya uğradım. Gülsuyu mahallesinde silahlı, maskeli gezen insanlar var. DHKP-C örgütü beni ve ailemi tehdit ediyor. Biz çete değiliz. Aynı mahallede oturuyoruz” diye kendini aklamaya çalıştı. Söz alan diğer sanıklar da beraatlarını talep etti.

Mahkeme heyeti, Cumhuriyet Savcısının talepleriyle ilgili gerekli yazıların yazılmasına, iddianamede örgüt lideri olarak belirtilen Mesut Turhan’ın üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumunu göz önüne alarak tahliyesine karar verdi. Diğer tutuklu sanıkların tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, duruşmayı 1 Mart tarihine erteledi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü